1. Dzisiaj dla dzieci, które przyjęły I Komunię św. Będzie nabożeństwo majowe o godzinie 16.00. W ciągu „białego tygodnia” do piątku włącznie Msza św. dla tych dzieci o  godzinie 17.00.
  2. Nabożeństwo majowe dla dorosłych w niedzielę o godzinie 17.30, a w tygodniu o godzinie 18.00 w Farze, oraz od poniedziałku do piątku w kaplicy na cmentarzu.
  3. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie w Farze o godzinie 20.00. Prosimy o przyniesienie na procesję lampionów i świec.
  4. W środę o godzinie 17.00 będzie spotkanie Polskiego Związku Kobiet Katolickich w świetlicy Kolpinga przy ul. Ks. Aleksandra Kupczyńskiego.
  5. W sobotę w Wigilię Zesłania Ducha Świętego będzie modlitewne czuwanie w Farze o godzinie 20.00 zakończone Mszą św. wigilijną o godzinie 22.00.
  6. Za tydzień będzie uroczystość przyjęcia I Komunii św. przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5. W sobotę o godzinie 9.00 będzie Odnowienie Przymierza Chrztu św. i Spowiedź św. dla dzieci i ich rodziców. Dla pozostałych członków rodzin i dla gości okazja do Spowiedzi św. będzie w sobotę o godzinie 17.00.
  7. I rocznica przyjęcia Komunii św. dla dzieci z klas III będzie za dwa tygodnie  o godzinie 11.00.
  8. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego święcenia prezbiteratu otrzyma nasz diakon Artur Tybusz w Katedrze w Pelplinie o godzinie 10.00, a Mszę św. prymicyjną odprawi w czwartek 23 maja o godzinie 16.00 w Farze.
  9. W ubiegłym tygodniu zostały zawieszone odrestaurowane 4 obrazy: W kaplicy Niepokalanego Poczęcia NMP – św. Anna i św. Juda Tadeusz; w kaplicy Miłosierdzia Bożego – Dobry Pasterz i św. Roch. Prowadzimy prace odnowienia ram obrazu „Ukrzyżowanie” w ołtarzu głównym, oraz konserwację tego obrazu, która odbywa się w pracowni konserwatorskiej w Gdański,. Osoby prywatne i instytucje prosimy o wsparcie finansowe tych prac.

Dodany przez admin