Orszak Trzech króli po raz drugi!

Orszak Trzech Króli to wspólne świętowanie uroczystości Objawienia Pana Jezusa, polegające na wspólnym kolędowaniu w trakcie przemarszu ulicami Tczewa z trzema królami, dworami, wojskiem, aniołami, diabiełkami. Orszak nawiązuje do tradycji jasełek i jest oparty na przekazie biblijnym. Reprezentować będziemy wszystkie kontynenty, wszystkie stany: od pastuszka do cesarza. Wesoła kawalkada przejdzie 6. stycznia ulicami miasta.

– Zapraszamy całe rodziny, przedszkola, uczniów wszystkich szkół, nauczycieli i rodziców. Wszystkie organizacje pozarządowe, stowarzyszenia i kluby. Zapraszamy wszystkich zrzeszonych w organizacjach religijnych i świeckich. Zakłady pracy i koła gospodyń. Zapraszamy zespoły i chóry. Wskazane jest maszerowanie w orszaku pod swoimi sztandarami lub swoimi szyldami, przebrani i radośni. – mówi w imieniu organizatorów Stefan Kukowski.

O godzinie 14.00 pierwszy orszak wyrusza z Placu Hallera ul. J.Dąbrowskiego do Kanonki na czele z pierwszym królem drugi orszak wyrusza z placu parkingowego między NOMI a Centrum Handlowym Atrium ul. Gdańską do Kanonki na czele z drugim królem trzeci orszak wyrusza z dawnego stadionu przy ul. Bałdowskiej do Kanonki na czele z trzecim królem.

– Idziemy śpiewając kolędy i grając na instrumentach. Rodzice i dorośli przebrani w dowolny strój z koroną idą po zewnętrznej stronie, stanowiąc Straż Boczną, zaś nie przebrani idą z tyłu i są Strażą Tylną danej grupy. Na zakończenie wspólnie zaśpiewamy kolędy przy stajence. – dodają.

Każdy uczestnik Orszaku otrzyma certyfikat przejścia trasy królewskiej potwierdzony pieczęciami trzech króli. Każda rodzina może uzyskać duży, imienny certyfikat z podpisami patronów. Po pokłonie Dzieciątku i Świętej Rodzinie wszyscy uczestnicy zostaną poczęstowani gorącą kawą, herbatą, ciastem.

Już od godz. 13.30 na Kanonce Świętej Rodzinie, dostojnym patronom i przybyszom śpiewać będą chóry i zespół kolędowy radując się z narodzenia Pana.

Patronat nad tym wydarzeniem objął J.E. Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna, Przeorat Pomorski Orderu Świętego Stanisława, Starosta Tczewski Tadeusz Dzwonkowski oraz Mirosław Pobłocki Prezydent Miasta Tczew.

Dodany przez Parafia