IMG_20150228_160452W sobotę, 28 lutego 2015 roku, odbyły się w Subkowach Rozgrywki Ministrantów w Piłkę Halową Rejonu Pelplińskiego (dekanaty: tczewski, pelpliński, gniewski, starogardzki, jeżewski, nowski, skórzecki, świecki).
Sportowa rywalizacja rozpoczęła się od wspólnej modlitwy podczas Mszy św. koncelebrowanej przez przybyłych kapłanów. Liturgii przewodniczył ks. Marek Szynkowski – duszpasterz ministrantów i lektorów dekanatu tczewskiego, a homilię wygłosił ks. Piotr Pruski – członek diecezjalnego duszpasterstwa ministrantów i lektorów.
Po wzmocnieniu ducha przyszedł czas na rozgrywki, w których zmierzyli się na boisku zwycięzcy mistrzostw dekanalnych w poszczególnych kategoriach wiekowych. Walka była bardzo zacięta, każda z drużyn prezentowała wysoki poziom sportowy, wykazując duże umiejętności piłkarskie, ale także ogromne serce do gry, wolę zwycięstwa i ambicję. Mówiąc żargonem piłkarskim, „walka toczyła się o każdy milimetr boiska i nikt nie odstawiał nogi, jednak rywalizacja przebiegała w duchu fair play”.
Po zakończonych zawodach ks. Piotr wraz z ks. Markiem wręczyli puchary, medale i dyplomy. Dzięki życzliwości Księdza Proboszcza Feliksa Kameckiego w stołówce szkolnej czekał na wszystkich uczestników obiad.
Do kolejnego etapu, już diecezjalnego, który odbędzie się 21 marca 2015 roku awansowały drużyny, które zajęły I miejsca w kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna.
Prezentujemy miejsca na podium:

Kategoria szkół podstawowych:
I miejsce – ministranci z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Subkowach
II miejsce – ministranci z parafii Narodzenia NMP w Piasecznie
III miejsce – ministranci z parafii Wszystkich Świętych w Skórczu

Kategoria szkół gimnazjalnych:
I miejsce – ministranci z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe w Tczewie
II miejsce – ministranci z parafii katedralnej Wniebowzięcia NMP w Pelplinie
III miejsce -ministranci z parafii NSPJ w Starogardzie Gdańskim

Kategoria szkół ponadgimnazjalnych:
I miejsce -€“ ministranci z parafii św. Barbary w Lalkowych
II miejsce -€“ ministranci z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe w Tczewie
III miejsce -€“ ministranci z parafii NSPJ w Starogardzie Gdańskim

Szczere podziękowania składamy również na ręce Dyrektora Zespołu Szkół w Subkowach p. Waldemara Pawluska, personelu szkoły i sędziów, którzy czuwali nad przebiegiem rozgrywek.

Ks. Piotr Pruski

indeks

Dodany przez Parafia