539Dnia 24 kwietnia odbyło sie uroczyste pożegnanie maturzystów. Zgodnie z tradycją, to klasy drugie czyniły honory gospodarza uroczystości i przygotowały program artystyczny oraz oprawę muzyczną dla tego wydarzenia.

Maturzyści rozpoczęli ten dzień od mszy świętej, którą poprowadził ks. Prałat Piotr Wysga, a następnie udali się do auli Centrum Kultury  i Sztuki, aby odebrać świadectwa i podziękować swoim nauczycielom i tutorom.

Część oficjalna rozpoczęła się o 9.30 w obecności grona nauczycielskiego, ks. Prałata Piotra Wysgi, rodziców oraz zaproszonych gości, wśród których znaleźli się Roman Kucharski przedstawiciel biura poselskiego Kazimierza Smolińskiego oraz wicestarosta Witold Sosnowski.

Uroczystość poprowadzili przedstawiciele klasy drugiej: Konrad Mania i Agata Grodź, którzy czuwali nad sprawnym przebiegiem kolejnych punktów programu i w podziękowaniach skierowali do swoich starszych kolegów wiele ciepłych słów otuchy przed zbliżającą się maturą. W części artystycznej  nie zabrakło elementów recytacji (w wykonaniu Emilii Żmudy i Wiktorii Kowalkowskiej) oraz śpiewu (Konrad Mania, jak zwykle urzekł wszystkich swoim wokalem) oraz gry na pianinie i flecie (Zosia Dubiela i Zuzia Freza).

Po uroczystym wręczeniu świadectw nadszedł czas na  nagrody książkowe dla wyróżnionych uczniów, które wręczył wicestarosta Witold Sosnowski. Nagrodę starosty za najwyższą średnią otrzymali:

  • Jakub Osowski – średnia ocen 5.56
  • Agata Kozyro – średnia ocen 5.39
  • Agnieszka Homa – średnia ocen 5.35
  • Katarzyna Bielawska – średnia ocen 5.33
  • Agata Turska – średnia ocen 5.30

Następnie Pan Roman Kucharski wręczył nagrody tym, którzy uczestniczyli w konkursach na różnym szczeblu, promując w ten sposób szkołę. W tym zakresie wyróżnieni zostali: Michał Bałdowski, Piotr Boderek, Bartłomiej Drozd, Adrian Akerman, Agata Kowalewska, Adrian Baza.

Nagrody za działalność społeczną na rzecz środowiska szkolnego i pozaszkolnego wręczył, w imieniu posła Jana Kulasa, ks. Krzysztof Niemczyk, dyrektor szkoły. Książki otrzymali: Jakub Osowski, Michalina Richert i Sabina Kaizer.

O nagrodach nie zapomnieli także nauczyciele, którzy wyróżnili swoich uczniów za działalność o różnym charakterze. I jak co roku,  wyróznionych nie brakowało:

Jako pierwsze wywołane zostały Anna Krzeszowiec i Agata Kozyro , które otrzymały podziękowania za pomoc i zaangażowanie w  organizacji ważnych wydarzeń z życia rocznika.

Pani  Joanna Drozd wyróżniła Agatę Wasielewską i  Agatę  Kowalewską, które wspierały publikację książki „Tropem Horacego i Einsteina“.

Pani Danuta Kitkowska  przygotowała nagrody dla  wszystkich,  którzy brali udział w konkursach recytatorskich. Były to następjuące osoby: Agnieszka Homa,  Agata Kowalewska, Michalina Richert, Patrcja Brzezińska.

Szczególnego wyróżnienia doczekał się również Michał Bałdowski, który w tym roku zostal laureatem konkursu chemicznego  i wywalczył sobie indeks na Politechnice Gdańskiej na wydziale chemii.

Pan Maciej Wojcieszak nagrodził  Agnieszkę Homę i Karolinę Rausz za ożywianie lekcji historii poprzez prezentowanie kultury rycerskiej w średniowieczu.

Pani Kamila Wojciechowska podziękowała nagrodami książkowymi uczniom, którzy reprezentowali szkołę w poczcie sztandarowym. Nagrody otrzymali: Mateusz Zawiślak, Agata Kozyro, Agata Nawój.

Pani Monika Kowalina – Lubowiecka wręczyła nagrodę Agacie Kozyro, która reprezentowała szkołę w konkursach z języka niemieckiego.

Pan Sebastian Marciniak wyróżnił  Mikołaja Ambroziaka, Michała Bałdowskiego, Jakuba Czecha  za działalność w szkolnym punkcie radio węzeł.

Pan Krzysztof Zieliński wręczył nagrody Adrianowi Bazie i Emilowi Radziszewskiemu za miłość do historii i sukcesy w tej dziedzinie.

Nagrody otrzymali także Bartłomiej Drozd i Adrian Akerman za sukcesy w informatyce i robotyce.

Pani Agnieszka Saidowska nagrodziła reprezentację drużyny koszykówki: Mikołaja Ambroziaka, Michała Bałdowskiego, Dominika Kaszubowskiego, Daniela Mendaka, Jakuba Świgońskiego i Jacka Wojciechowskiego.
Pan Waldemar Wasielewski wręczył nagrody siatkarkom: Marcie Barczewskiej, Dominice Barwikowskie, Natalii Duszyńskiej, Annie Laskowskiej, Martynie Rompie.

Po części oficjalnego wręczania świadectwa nadszedł czas na podziękowania maturzystów. Ku uldze wszystkich nauczycieli, okazało się, że absolwenci dziękować mają za co.  Co prawda podziękowania w niektórych  przypadkach przeplatane były z odrobiną dowcipu  i ironii, ale w gruncie rzeczy wierzymy, że były to słowa od serca i szczere. Całości dopełnił kilknastominutowy film przygotowany przez członków zrzeszonych w tajnej szkolnej organizacji „Iluminati“, którzy po raz pierwszy dali o sobie znać w czasie studniówki.

Cała produkcja Oskara się nie doczeka nigdy, a szkoda, bo obraz Macieja Rogalskiego  w ciemnych okularach ujawniającego tajniki władzy sprawowanej w szkolnych kuluarach na długo zostaje w pamięci. Ale skoro główni działacze „Iluminati“ opuszczają szkolne mury, możemy czuć się bezpieczniejJ Przynajmniej na razie…. Na szczególne uznanie producenci filmu zasługują za pełne utajnienie swojego projektu, który szczelnie zaknięty w przepaściach internetu bronił się przed czujnym okiem cenzury do ostanich chwil. Podziękowania należą się także wszystkim zaangażowanym w tę produkcję maturzystom, którzy z dużą dawką humoru pokazali nam, jak  widzą siebie samych za dzisięć, może piętnaście lat.

Całość uroczystości zakończyła się wspólnym zdjęciem, na którym nasi abiturienci wyrzucają w górę otrzymane od młodszych kolegów uniwersyteckie birety. Tym symbolicznym gestem uczniowie 3 rocznika zakończyli swoją przygodę z „Katolikiem“.

Pozostaje nam życzyć  Wam powodzenia na maturze i niech Drodzy Maturzyści duch Iluminati będzie z Wami!

RELACJA Z ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO KLAS III UKAŻE SIĘ 27 KWIETNIA O GODZ. 17.20 I 20.20 W NASZYM TCZEWIE W TELEWIZJI TETKA.

 

Dodany przez Parafia