OLYMPUS DIGITAL CAMERA6.06 o godzinie 6:30 grupa ponad 50 osób zebrała się na parkingu przy ul. Łaziennej i wyruszyła w kierunku Pól Lednickich. Mimo tak wczesnej pory naszej podróży towarzyszyła radosna atmosfera, śpiewy i wyczekiwanie na to ważne wydarzenie – Lednica2000. Około godziny 11 dotarliśmy na miejsce i odnaleźliśmy swój sektor (tym razem nr 10 :-)).
W tym roku tematem spotkania lednickiego było „W imię Ducha”.
Każdy z nas otrzymał upominki, które jednocześnie były symbolami tegorocznego wydarzenia: kadzidło, krzyżyk Ducha Świętego i świeca.
Natomiast my przywieźliśmy ziemię, którą potem wysypaliśmy na polu, jako znak zjednoczenia, intencję, w której będą przez następny rok modlić się Siostry Kanoniczki oraz czerwoną chustę – symbol działania Ducha Świętego.
Większość z nas przystąpiła do sarkamentu spowiedzi świętej, który był ważnym punktem programu. Na wyznaczonym miejscu spowiadało ponad 1000 księży!
Innym istotnym miejscem była kaplica, gdzie adorowano Najświętszy Sakrament.
Wszędzie znajdowały się grupy, które śpiewały, tańczyły, bawiły się, nie zapominając o najważniejszym – celu tego spotkania.
Pogoda nam dopisała, było wręcz upalnie, ale mimo tego żywo włączyliśmy się w śpiewy i tańce, które towarzyszyły całemu spotkaniu i nadawały mu przyjemną atmosferę! Emotikon smile
O godzinie 12 odmówiliśmy Anioł Pański, a o 15 odśpiewaliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
O godzinie 16.30 wysłuchaliśmy konferencji o Duchu Świętym, a o 17 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie spotkania.
4 tematy, które zostały poruszone, to: Ziemia, Woda, Ogień, Wiatr.
Z rozpoczęciem każdej z nich, wystrzelano „kolorową bombę”.
Natomiast o godzinie 19 wyruszyła procesja księży i rozpoczęła się Msza Święta, której przewodniczył metropolita poznański abp Stanisław Gądecki.
Wszyscy ludzie zebrani na Polach Lednickich, czyli ok 75000 młodych, ze skupieniem i uwagą słuchali Słowa Bożego i przeżywali tę Eucharystię.
Po Mszy nastąpiło nałożenie rąk, jako symbol błogosławieństwa.
Wysłuchaliśmy też przemówienia papieża Franciszka.
Około godziny 23 nastąpiła ogólna adoracja Sakramentu i wybór Chrystusa na Pana swojego życia. Każdy z uczestników złożył przysięgę:
 „Panie Jezu Chryste!
Ciebie wybieram jako mojego Pana
i za Apostołem Piotrem powtarzam:
Ty jesteś Chrystus,Boga Syn Zbawiciel!
Tobie oddaję moją przeszłość,dzień dzisiejszy i przyszłość
oraz całą moją wieczność.
Ty jesteś moją Prawdą!

Ty jesteś moją Drogą!
Moim Życiem i moją Miłością!
Teraz i na wieki. Amen”
O 24 otwarto Bramę Tysiąclecia – rybę, dla uczestników spotkania. Czekaliśmy w długiej kolejce, jednak po 40 minut stania, przeszliśmy przez bramę i stamtąd skierowaliśmy się do autokaru.
To niesamowite przeżycie, jakim jest spotkanie młodych w Lednicy, na pewno otworzyło nasze serca na działanie Ducha Świętego i obudziło w nas wiarę.
Do zobaczenia za rok, 4.06.2016r., na jubileuszowej XX Lednicy!!!

indeks

Dodany przez Parafia