Odezwa Biskupa Pelplińskiego na temat szkół katolickich

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie,

Czerwiec jest ostatnim miesiącem roku szkolnego. To także czas wyboru nowej szkoły, co jest decyzją poważną i mającą wpływ na całe życie. Stąd też pragnę zaproponować dzisiaj przemyślenie Waszej decyzji i wybór szkoły katolickiej. Szkoły tego typu kształcą i wychowują w duchu wartości chrześcijańskich i patriotycznych, zwracając uwagę na wszechstronny rozwój osobowy. Ich istotną cechą jest indywidualne podejście do każdego ucznia oraz określanie jasnych i prawych zasad postępowania, co w dzisiejszym świecie ma zasadnicze znaczenie.

Pomyślcie, czy nie warto byłoby uczyć się w przyjaznej, bezpiecznej oraz wymagającej myślenia szkole katolickiej w Chojnicach, Kartuzach, Lęborku, Świeciu lub Tczewie. W tym miejscu chciałbym zwrócić Waszą uwagę zwłaszcza na Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie, która jest jedyną tego rodzaju szkołą męską z internatem na terenie naszej diecezji. Warto wiedzieć, że w ubiegłym roku maturę zdało za pierwszym podejściem 100% jej absolwentów, co sprawiło, że jest to jedna z pięciu szkół w województwie pomorskim, która cieszy się takim wynikiem. Zapraszam zatem raz jeszcze do zainteresowania się katolicką ofertą edukacyjną naszej diecezji i mam nadzieję, że z niej skorzystacie.

Wszystkim kapłanom, katechetom, nauczycielom, pedagogom oraz pracownikom szkół dziękuję za poświecenie oraz zaangażowanie w edukację i wychowanie młodych ludzi. Wam drodzy uczniowie dziękuję, że daliście z siebie wiele, aby stać się coraz bardziej odpowiedzialnymi i mądrymi ludźmi.

Na owocny i bezpieczny wakacyjny wypoczynek, z serca błogosławię.

                                                                                            Wasz Biskup Ryszard

Dodany przez Parafia