300x169-images-Ksm_Szkolenie_2015.11.22Do Pelplina  dnia  23 października 2015 roku  zjechało się 42 młodych ludzi z diecezji pelplińskiej , którzy pragnąc stać się pełnoprawnymi członkami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez Zarząd Diecezjalny. Tym samym pokazali swoja gotowość, aby „przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie”.

 

Celem tego spotkania było przygotowanie młodzieży do złożenia przyrzeczenia w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Uczestnicy na każdym spotkaniu zgłębiali wiedzę na temat Stowarzyszenia, jego struktur , ideałów oraz praw i obowiązków jego członków. Rozeznali także prawdę o sobie oraz dowiedzieli się czegoś na temat swojej roli w Kościele. Znalazł się też czas na modlitwę oraz śpiew przy dźwiękach gitary, nie zabrakło również tańca. Uczestnicy mogli wykazać się swoją wiedzą i porywalizować ze sobą podczas quizu w jakim wzięli udział.

Z Pelplina wyjechali zaraz po wspólnej niedzielnej Eucharystii odbywającej się w Katedrze Pelplińskiej, bogatsi o nową wiedzę, umiejętności oraz znajomości. Już za miesiąc spotkają się ponownie w stolicy naszej diecezji na Zjeździe Diecezjalnym, będącym najwyższą władzą i najważniejszym wydarzeniem w ciągu roku formacyjnego Stowarzyszenia.

Dodany przez Parafia