20160207_180048Tegoroczny temat rekolekcji był ściśle związany z nadzwyczajnym jubileuszem miłosierdzia. Prowadzący ks. Piotr Pruski odwołując się do słów świętej siostry Faustyny przybliżał dziewczętom przymioty Pana Boga. Katechezom towarzyszyły symbole: popiół, woda, sól, olej, światło.
Podczas pobytu dziewczęta mogły poznać bliżej postać błogosławionej Matki Marii, duchowość naszego Zgromadzenia oraz zadać pytania dotyczące życia zakonnego. Nawiedzając sanktuarium bł. Marii uzyskały odpust związany z Rokiem Miłosierdzia.
Dziewczęta sięgając po Pismo Święte wyszukiwały cytaty dotyczące uczynków miłosierdzia co do duszy i ciała, które później pomogły im w przygotowaniu scenek związanych z tymi uczynkami. W programie rekolekcji znalazły się również podchody nt. „Dobroć Boga w moim życiu” oraz „Szkoła artystów”, w której malowały obraz Pana Jezusa Miłosiernego. Uczestniczki aktywnie włączały się w przygotowanie liturgii mszy świętej, przeżyły sakrament pokuty i pojednania, adorację Najświętszego Sakramentu.
Owoce naszej pracy stworzyły dekorację kaplicy.
Tegoroczne rekolekcje odprawiło 16 dziewcząt, 12 z nich było u nas po raz pierwszy, udział w rekolekcjach wzięły także dziewczęta z Tczewa ufamy, że jeszcze powrócą w gościnne progi Centrum Duchowości Bł. Matki Marii.

indeks

Dodany przez Parafia