dsc2738Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 przed nami. Ojciec Święty Franciszek zwraca się do młodych i do nas: „Drodzy młodzi, doszliśmy do ostatniego etapu naszego pielgrzymowania do Krakowa, gdzie będziemy wspólnie świętowali Światowe Dni Młodzieży. Nieście płomień miłosiernej miłości Chrystusa. W tej misji, towarzyszę Wam moimi życzeniami i modlitwami, i na tym ostatnim odcinku drogi duchowych przygotowań do ŚDM w Krakowie, zawierzam Was wszystkich Dziewicy Maryi, Matce Miłosierdzia, błogosławiąc wam z całego serca”.

Obchody Światowych Dni Młodzieży w Krakowie rozpoczną się we wtorek 26 lipca 2016 r.  W niedzielę 31 lipca pod przewodnictwem papieża sprawowana będzie Msza Posłania. Będzie to uroczyste podsumowanie ŚDM – moment kulminacyjny wszystkich spotkań. Podczas tej Eucharystii papież „pośle młodych na cały świat”. Na sam koniec, w trakcie modlitwy Anioł Pański, Franciszek tradycyjnie ogłosi miejsce i datę kolejnych Światowych Dni Młodzieży.

Do polskich diecezji przybywać zacznie młodzież z całego świata już 20 lipca. W dekanacie tczewskim, w rodzinach będziemy gościć młodzież z Ukrainy. Jako wspólnota dekanatu organizujemy dla młodzieży specjalne wydarzenia, które pomogą młodym ze  świata poznać nasze rodziny, miejsca naszej historii i kultury. Będzie to także wspaniała okazja do wzajemnego poznania siebie.

Miejscem centralnym wydarzeń będzie pl. św. Grzegorza w Tczewie. W czwartek o godz. 10:00, odbędzie się tam uroczystość powitania młodzieży przez Władze Samorządowe naszego miasta, Księdza Dziekana oraz młodzież. Uroczystość powitania poprzedzi Msza św. w Farze o godz. 9:00 w intencji Światowych Dni Młodzieży oraz wszystkich pielgrzymów. Tego dnia zapraszamy również na godz. 20:30 na wieczór uwielbienia. W dniach 20 – 22 lipca na pl. św. Grzegorza będzie odbywało się „Kino pod chmurką” o godz. 21:30. Centralnym punktem obchodów Dni w diecezji będzie „Przystań” w Pelplinie na którą zaprasza Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Będzie to spotkanie młodzieży zagranicznej przebywającej na terenie naszej Diecezji oraz wszystkich chętnych młodych ludzi, którzy przybędą na to wydarzenie wraz z swoimi duszpasterzami. W niedzielę 24 lipca młodzież spędzi dzień u rodzin, natomiast o godz. 17:00 na pl. św. Grzegorza, odbędą się koncerty ewangelizacyjne. Młodzież pożegnamy podczas Mszy św.
o godz. 8:00 w poniedziałek.

Zwracam się z serdeczną prośbą do podjęcia wspólnej pracy na rzecz wydarzeń towarzyszących pobytowi młodzieży w naszym dekanacie, szczególnie poprzez modlitwę i obecność razem z młodymi. Jeżeli ktoś chciałby w jakikolwiek inny sposób wspomóc organizację dni w dekanacie w postaci rzeczowej (zimne napoje, wyroby cukiernicze, pieczywo itp.), wsparcie promocyjne, nieodpłatne wykonanie usług lub wkład finansowy proszę, aby skontaktował się Księdzem Proboszczem.

Zachęcam do obserwowania aktualnych informacji o przygotowaniach i relacji z odbywających się wydarzeń na stronie internetowej Fary (www.fara.tczew.pl) klikając na baner Światowych Dni Młodzieży orz na plakatach.

Chciałbym również podziękować Księżom Proboszczom, Wikariuszom, Wolontariuszom oraz wszystkim wiernym, którzy aktywnie włączają się w przygotowanie tych pięknych dni i wspólnego świętowania młodych ludzi z całego świata.

 

                                                                                                                 Ks. Piotr Pruski

                                                                                                               Koordynator Światowych Dni Młodzieży
w dekanacie tczewskim

Dodany przez Parafia