1. Pan Jezus w Ewangelii przypomina o tym, że powinniśmy wytrwale się modlić; że nasza modlitwa winna być ufna, żarliwa, pokorna, szczera, cierpliwa i wytrwała. Wierność modlitwie różańcowej − przesuwaniu paciorków i powtarzaniu tych samych zdań może nam dopomóc, by nasza modlitwa charakteryzowała się wymienionymi przymiotnikami, bo „modlitwa różańcowa – jak przed laty powiadał Prymas Polski kard. August Hlond – jest modlitwą potężną” i że „każdy Polak powinien odmawiać różaniec”, bo „tą bronią pokonamy zło”.

2. Dzisiaj powracamy pamięcią do pamiętnych wydarzeń sprzed 38 lat, gdy nasz Rodak, dziś już nasz Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jana Pawła II. Pragniemy wciąż na nowo odczytywać i rozważać dzieło życia oraz nauczanie papieża Polaka. W sposób szczególny uczynimy to w czasie dzisiejszego nabożeństwa różańcowego, którego rozważania będą osnute wokół myśli Świętego Jana Pawła II.

3. We wtorek, 18 października, w liturgiczne święto Świętego Łukasza Ewangelisty, w swoich modlitwach pamiętajmy o lekarzach i pielęgniarkach z okazji przypadającego w tym dniu ich patronalnego święta.

4. W sobotę, 22 października Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi. Nawiązując do wspomnienia św. Jan Pawła II społeczność Szkoły Podstawowej nr 10 w Tczewie serdecznie zaprasza w piątek 28 października na godz.16:00 do Fary na wieczornicę zatytułowaną „Anioły są takie ciche…”

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność.

6. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne

7. Dzisiaj również Dar serca.

8. Najbliższy piątek to Młodzieżowy Trzeci Piątek Miesiąca. Zapraszamy młodzież na Mszę św. do Kościoła szkolnego na godz. 20:00.

9. Tczewski Bal Świętych już niedługo!!! Zbieramy dynie na pyszny krem. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął m. in. Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard kasyna. Zachęcamy do odwiedzania nas na Facebooku.

10. W czwartek zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie na godz. 18:30. Po Mszy św. egzorcyzm wody, oleju i soli, które przynosimy ze sobą.

11. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zdrowaśki wyłożone będą na stoliku pod chórem. Prosimy oddawać je w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, można je również przekazać księżom. Prosimy nie wrzucać ich do skarbonek. Zdrowaśki jednorazowe będą odczytywane po Mszach św. wieczornych w okresie oktawy Wszystkich Świętych. Msze św. zbiorowe będą odprawiane
w cztery soboty listopada o godz. 17:00.

12. Wszystkich obchodzących urodziny i imieniny zapewniamy o życzliwości i modlitwie.
W modlitwach w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych parafianach. W sobotę odbył się pogrzeb śp. Zygmunta Murawskiego.

Dodany przez Parafia