1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Wieńczy ono program duszpasterski, jaki realizowaliśmy przez ostatnie lata od 2013 roku. W tym czasie pogłębialiśmy naszą wiarę i osobiste relacje z Panem Bogiem, również wzajemne między sobą w rodzinach i we wspólnocie Kościoła.

2. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołania. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Odkupiciela. Wpatrujmy się
w Maryję podążającą do swej krewnej Elżbiety i starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.

3. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratną. Do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie
o godz. 6:00, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które są do nabycia w naszym kościele: mała 6 zł duża 12 zł. Można również nabyć kalendarze na nowy rok.

4. W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu ofiarujmy
w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. W tej intencji również dodatkowa Msza św. o godz. 17:00.

5. W pierwszy piątek miesiąca dodatkowa Msza św. o godz.17:00. Zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I komunii św. oraz kandydatów do bierzmowania. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16:00 – 17:00 i od 18:00 – 18:30.

6. W pierwszą sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Chorych ks. Pawła odwiedzimy w sobotę 10 grudnia. Prosimy, aby zgłosić te osoby w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

7. Od Adwentu w ciągu tygodnia zapraszamy na nabożeństwa. We wtorek ku czci św. Antoniego, w środy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Odprawiać je będziemy po Mszy św.

8. Znak Zwycięstwa

9. W poniedziałek na godz. 19:10 do salki przy ul. Dominikańskiej 4 zapraszamy młodzież na spotkanie KSM-u.

10. Od dzisiejszej niedzieli opłatek wigilijny z upoważnienia parafii roznosić do naszych domów będzie Pan kościelny Zygmunt Gmyrek, opłatek będzie można również otrzymać zakrystii.

11. Organizowana jest pielgrzymka do Włoch w dniach 24 czerwca – 4 lipca. Szczegółowe informacje u ks. Bartosza w Parafii Chrystusa Króla w Tczewie.

12. Przypominamy że Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego oraz Stowarzyszenie Gospodarcze Kociewie zaprasza dzieci i młodzież do spędzenia czasu przy nauce gry w Tenisa stołowego. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę od godz. 12:00 – 15:00 w salce przy ul. Sambora 4

13. W II niedzielę Adwentu, 4 grudnia przypada Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie. Po Mszy św. zbiórka do puszek na ten cel.

14. Dzisiaj Dar serca

15. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie dla rodziców dzieci klas III.

16. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Bernarda Etmańskiego, Bernadety Heda, Janiny Magdziarz, Genowefy Przybyłowskiej. Wieczny odpoczynek…

17. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie.

Dodany przez Parafia