orszak-2017Orszak Trzech Króli to wspólne świętowanie uroczystości Objawienia Pana Jezusa, polegające na wspólnym kolędowaniu w trakcie przemarszu ulicami Tczewa z trzema królami, dworami, wojskiem, aniołami. Orszak nawiązuje do tradycji jasełek i jest oparty na przekazie biblijnym.

REGULAMIN KONKURSU

na najlepsze przygotowanie się do uczestnictwa

w Tczewskim Orszaku Trzech Króli

6 stycznia 2017 roku.

Mając na uwadze godne przygotowanie się do święta Epifanii, wspólne przeżywanie w gronie rodzinnym, ale też szkolnym, czy w zespołach pozaszkolnych przed udziałem w uroczystościach orszakowych, organizatorzy w tym roku ogłaszają

KONKURSY Z NAGRODAMI NA

1. artystycznie własnoręcznie wykonaną koronę:

I miejsce 300 zł, II miejsce 200 zł, III miejsce 100 zł, wyróżnienia po 50 zł,

na pracę plastyczną własnoręcznie wykonaną o tematyce trzech króli w dowolnej technice i formacie: I miejsce 200 zł, II miejsce 150 zł, III m. 100 zł, wyróżnienia po 50 zł,

na godne przebranie się rodziny (minimum 4 osobowej) w dowolne, artystyczne stroje: I miejsce 700 zł, II miejsce 500 zł, III miejsce 200 zł.

2. Po zakończeniu orszaku w namiocie organizacyjnym przy scenie należy złożyć podpisane korony i prace plastyczne (imię, nazwisko, adres, telefon, e-mail). Prace indywidualnie wykonane lub w zespole oceniane będą przez komisję konkursową. Zaś rodziny uczestniczące w orszaku i przystępujące do konkursu proszone są po udziale w orszaku o podejście do namiotu organizatora, gdzie będzie ich oczekiwała komisja konkursowa. Komisja wykona serię zdjęć całej rodziny i spisze dane.

3. Wszystkie nagrody wręczane będą w terminie późniejszym na specjalnym spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Tczewie podsumowującym tczewski orszak.

Do zobaczenia na orszaku w Święto Objawienia Pańskiego !

Koordynator: Stefan Kukowski

Dodany przez Parafia