dsc_0308-1280x853Jak co roku w dzień poprzedzający uroczystość Bożego Narodzenia – w Wigilię, we wszystkich kościołach odbyła się Pasterka. Pasterka w kościele pw. św. Stanisława Kostki (kościół szkolny), rozpoczęła się procesją do wnętrza kościoła oświetlonego na kolorowo z Dzieciątkiem Jezus w otoczeniu harcerzy z światełkiem pokoju z Betlejem. Mszę celebrował ks. Piotr .
Po dojściu do prezbiterium harcerze odczytali przesłanie, które niesie światełko betlejemskie oraz zapalili świece na ołtarzu.
Licznie zgromadzeni wierni, szczególnie młodzi świętowali pamiątkę narodzenia Pana Jezusa w Betlejem. Podczas homilii ks. Piotr  poruszył tajemnicę Wcielenia, czyli przyjęcia przez Syna Bożego ludzkiej natury oraz Jego przyjścia na świat.
Niebywałym wydarzeniem z okazji narodzin Jezusa był cukierkowy tort  i wspólne odśpiewanie „Sto lat…” jako życzeń dla wszystkich obecnych w świątyni.
Liturgię Mszy św. pasterskiej swoim śpiewem ubogacił chór młodzieżowy Juventus. Po Mszy św. rozpoczęło się wspólne kolędowanie.

indeks

Dodany przez Parafia