1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa papieża św. Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi.
 1. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo drogi krzyżowej dla dzieci o godz. 17:00, dla dorosłych o godz.18:00, dla młodzieży o godz.20:00 w kościele szkolnym, w kaplicy na cmentarzu Droga Krzyżowa o godz. 16:00, a w niedziele o godz. 16:00 gorzkie żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach i postanowieniach.
 1. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.
 1. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
 1. W przyszłą niedzielę, tradycyjnie do puszek przed kościołem złożymy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.
 1. Znak Zwycięstwa
 1. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11:00 będzie można odbierać alby.
 1. Od czwartku kancelaria parafialna będzie się mieściła przy ul. Sambora 4 u sióstr Pasterek.
 1. W czwartek na godz. 18:30 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Po Mszy św. egzorcyzm wody, soli i oleju, które przynosimy ze sobą.
 1. W poniedziałek zapraszamy na spotkanie KSM-u do salki na Dominikańskiej 4.

11. Zapraszamy kandydatów na ministrantów na zbiórkę w sobotę o 12.30 w farze.

 1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na leczenie tczewianki Karoliny Pastwy chorej na raka.
 1. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Gertruda Mazurowska, Eleonora Ostrowska, Irena Sikora, Ryszard Miłek, Magdalena Kolos, Marek Zacharek, we wtorek pogrzeb śp. Marianny Kania. Wieczny odpoczynek…
 1. Wszystkim solenizantom, jubilatom życzymy błogosławieństwa.

Dodany przez Parafia