W najnowszym numerze dwutygodnika „Pielgrzym”

W najnowszym numerze dwutygodnika „Pielgrzym” znaleźć można, między innymi, artykuł ks. Sławomira Kunki zatytułowany „Ku zmartwychwstaniu Prawdy”.  Jego treść związana jest ściśle z Wielkim Postem.  Autor zastanawia się czy w mentalności współczesnego człowieka zasada: lepsza trudna prawda niż fałsz,  jest ciągle aktualna.

„Kanapą przez Kanadę” – to rozmowa z mieszkającą w Kanadzie Polką, która wraz ze swoim przyjacielem. również Polakiem, wymyśliła projekt na 150 lecie urodzin Kanady. Tytułowa kanapa objeżdża kraj i zapraszani są na nią mieszkańcy, którzy spontanicznie opowiadają o swojej ojczyźnie.

Polecamy też reportaż zatytułowany „Grajmy razem”, w którym autorka – Maja Przeperska przedstawia historię i polską drużynę Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych. 18 marca rozpoczną się one  Austrii. Będzie to jedno z największych  wydarzeń sportowych w 2017 roku.

Są też stałe felietony, informacje kulturalne, ciekawostki techniczne i nieodłączna krzyżówka. Gorąco polecamy nasze diecezjalne pismo.

Dodany przez Parafia