1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.
 1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Rekolekcje wygłosi ks. prałat Marian Szczepiński. Zapraszamy dzisiaj na godz. 19:00 do fary na Muzyczną Drogę Krzyżową
  w wykonaniu Młodzieżowego Chóru „Juventus”. Od poniedziałku do środy Msze św.: 6:30 Msza św. z homilią 8:00, 15:00, 18:30 Msza św. z nauką rekolekcyjną.
 1. Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski.
 1. Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Panem Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Spowiedź wielkopostna z udziałem księży z naszego dekanatu będzie w czwartek 6 kwietnia 9:00 – 11:00 oraz 16:00 – 19:00. O terminach spowiedzi w innych parafiach informujemy na plakacie w gablocie przy wyjściu z kościoła.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
  W pierwszy czwartek, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa. Będziemy też prosili o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy św. o godz.17:00. W pierwszy piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą.
 1. Przyszła niedziela, 9 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały palmy jerozolimskie, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. W niedzielę palmową zapraszamy również na koncert pasyjny do fary, który odbędzie się po Gorzkich Żalach. Koncert pasyjny, odbędzie się również w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie o godz. 17:00.
 1. Organizujemy konkurs na własnoręczne wykonanie palmy wielkanocnej. Konkurs będzie rozstrzygany w dwóch kategoriach: największa (najwyższa) palma i najpiękniejsza palma. Wykonane palmy przynosimy w Niedzielę Palmową na Mszę św. na godz. 11:00.
 1. Za tydzień zbiórka do puszek na kwiaty do grobu Pańskiego.
 1. Dodatkowych chorych odwiedzimy w środę 12 kwietnia. Osoby te prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej oraz zakrystii.
 1. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z naszej parafii w piątek 7 kwietnia po Mszy św. o godz. 20:00 w kościele szkolnym. Zapisy na stronie internetowej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
 1. W środę 5 kwietnia od godz. 7:00 – 17:00 w kościele szkolnym odbędzie się zbiórka żywności, którą przeprowadzi Caritas. Żywność zostanie przekazana ludziom potrzebującym pomocy.
 1. Wspólnota odnowy w Duchu Świętym organizuje wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. Wyjazd w sobotę 20 maja w nocy o godz. 1:00. Zapisywać można się w biurze parafialnym. Więcej informacji na stronie internetowej Odnowy w Duchu Świętym.
 1. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Alfons Lamek, Celestyn Rutkowski, Barbara Bielińska, Grzegorz Jahn, Bogumiła Okoniewska, Henryk Machlus. Wieczny odpoczynek…
 1. Wszystkim solenizantom, jubilatom życzymy błogosławieństwa.

Dodany przez Parafia