szkoła5W dniach od 3. do 5. kwietnia w naszej szkole odbywały się Rekolekcje Wielkopostne, które prowadził ks. diakon Mikołaj Kizlyk.

Tematem pierwszego dnia rekolekcji była „Modlitwa”. Dzieci z uwagą wsłuchiwały się w słowa Rekolekcjonisty, chętnie i aktywnie brały udział w przygotowanych na ten dzień zadaniach i konkursach. Popołudniu dzieci uczestniczyły w Farze w przeznaczonym dla nich nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

Patronem drugiego dnia rekolekcji była Maryja. Uczniowie wszystkich klas zastanawiali się, co to znaczy być dobrą matką, jakie cechy powinna mieć mama i jakie ma Maryja – Matka Jezusa i nasza. Owocem przemyśleń były dwa serca składające się z wielu małych serc, na których dzieci zapisały najbardziej upragnione cechy dobrej mamy. Starsi uczniowie przygotowali plakaty poświęcone Maryi. Także tego dnia nie zabrakło quizów, kalamburów, piosenek i tańca. Popołudniu uczniowie starszych klas wzięły udział w kościele w nabożeństwie pokutnym z sakramentalną spowiedzią.

Trzeci dzień rekolekcji upłynął pod hasłem „Świętość”. Dzieci zapoznały się z sylwetkami wielu świętych. Chętnie brały udział w dialogach na temat istoty świętości. Śpiewały, tańczyły, przygotowały plakaty o świętych i własne „bilety do nieba”. Na zakończenie rekolekcji dzieci uczestniczyły w kościele we Mszy Świętej.

Katecheci SP5

indeks

Dodany przez Parafia