W niedzielę 21 maja w kościele Wniebowzięcia NMP w Radenicach swoją pierwszą Mszę świętą sprawował ks. Mikołaj Kizłyk. Neoprezbiter celebrował Eucharystię samodzielnie, w asyście proboszcza. Osiemnastowieczny drewniany kościół był wypełniony parafianami i licznie przybyłymi gośćmi z Ukrainy i Polski, wśród nich przełożeni z Seminarium duchownego, księża, klerycy, rodzina i przyjaciele neoprezbitera. W uroczystości uczestniczył nasz Ksiądz Proboszcz, księża wikariusze oraz ceremoniarze, którzy posługują w naszej Parafii. Homilię wygłosił ks. prał. Janusz Potok, proboszcz katedry w Karagandzie, dyrektor Caritas Kazachstan.

„Ty mnie powołałeś i Tobie samemu pragnę służyć, oddać Ci godziny, dni i lata mojego życia” – wyrażał swoją wdzięczność Bogu nowo wyświęcony ksiądz, kontynuując, mówił dalej: „Spraw, proszę Panie, abym nie zmarnował tego wszystkiego, co dla mnie przygotowałeś, abym w Tobie nieustannie się zanurzał”.

Na zakończenie Mszy świętej ksiądz Mikołaj udzielił prymicyjnego błogosławieństwa wszystkim zebranym uczestnikom Liturgii. Warto zaznaczyć, że jest to specjalne błogosławieństwo o randze błogosławieństwa papieskiego wraz z możliwością uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Kontynuacją uroczystości w kościele było przyjęcie prymicyjne w Mościskach.

Mszę św. sekundycyjną Ks. Mikołaj Kizłyk odprawi w naszej parafii, dnia 18 czerwca br. o godz. 12:30 w Farze. W imieniu ks. Mikołaja serdecznie zapraszamy.

indeks

Dodany przez Parafia