Dzień Jedności Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym diecezji pelplińskiej

10 czerwca 2017 r. w Kościele NMP Matki Kościoła w Tczewie odbył się Dzień Jedności Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym diecezji pelplińskiej. Spotkanie rozpoczęto od przywitania wszystkich przybyłych uczestników. Po wspólnej modlitwie wysłuchaliśmy konferencji, która dotyczyła interpretacji Księgi Jonasza. Prelegentem był ks. prof. zw. dr hab. Wojciech Pikor – rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Poznaliśmy historię Jonasza, którą próbowaliśmy odnieść do naszego życia. Głoszenie Słowa wiąże się z tym, że Bóg posyła nas w nieznane. Jednak nad wszystkim czuwa, bo On jest jedynym Królem i Władcą. Posłanie wiąże się z tym, że nie zawsze będziemy mile widziani. Nie idziemy głosić swojej mądrości i dzielić się swoim życiem. Idziemy dzielić się życiem, w którym działa Pan Bóg.
Po konferencji wysłuchaliśmy czterech świadectw, mówiących o tym, że z największego nieszczęścia, które nas spotkało, Bóg może wyprowadzić najpiękniejsze dobro. Wystarczy Mu zaufać.
W takim dniu nie mogło zabraknąć Mszy Święte. Przewodniczył jej ks. Mariusz Werner w asyście księży opiekunów wspólnot Odnowy. Ks. Mariusz podzielił się z nami historią swojego powołania i doświadczeniem życia we wspólnocie.
Po Mszy był czas na obiad i zacieśnienie więzów między wspólnotami przy kawie.

Dodany przez Parafia