1. Dzisiejsza uroczystość jest ściśle związana z tym, co działo się
  w Wieczerniku w Wielki Czwartek. Pan Jezus ustanowił wówczas sakrament Eucharystii, dając Apostołom do spożywania swoje Ciało i Krew pod postaciami chleba i wina.
 2. Przeżyjmy ten dzień w atmosferze dziękczynienia przede wszystkim za ów wielki dar, jakim jest realna obecność naszego Mistrza i Pana pośród nas pod postacią chleba. Dziękujmy za to, że możemy codziennie przyjmować ten pokarm i starajmy się z tego jak najczęściej korzystać, by jednoczyć się
  z Chrystusem w drodze do Ojca.
 3. Przez cały tydzień, do następnego piątku, 23 czerwca, będziemy uwielbiać Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Przez całą oktawę jak
  i w uroczystość Serca Pana Jezusa Mszę Świętą wieczorną zakończymy procesją eucharystyczną wokół kościoła i eucharystycznym błogosławieństwem. W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 9:30.
 4. W najbliższą niedzielę,18 czerwca ks. Mikołaj Kizłyk, który odbywał
  w naszej parafii praktykę diakońską, będzie sprawował Mszę św. sekundycyjną w Farze o godz. 12:30 oraz udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
 5. Organizujemy Pielgrzymkę do Gietrzwałdu, w roku 100- rocznicy objawień w Fatimie, a zarazem 140 rocznicy objawień polskim dzieciom Justynie
  i Barbarze w Gietrzwałdzie. Pielgrzymka odbędzie się 27 czerwca tj. wtorek, jest to spotkanie modlitewne dla północnej Polski, zapraszamy więc, aby uczcić Maryję w tym Roku Jubileuszy. Wyjazd o godz.9.00 z ul. Łaziennej . Koszt 50 zł. Zapisy w biurze Parafii.
 6. Zachęcamy parafian i gości do zabrania ze sobą naszego czasopisma „Znak Zwycięstwa” przy wyjściu z kościoła. Niech lektura prasy katolickiej wspomoże nasz rozwój wiary i pogłębi przyjaźń z Chrystusem a także ukaże piękno naszej parafialnej wspólnoty.

Dodany przez Parafia