W najnowszym „Pielgrzymie”…

W najnowszym numerze dwutygodnika „Pielgrzym” naszym tematem numeru z okazji Dnia Ojca jest obszerna rozmowa Anny Mazurek-Klein z psychologiem Magdaleną Mikulską o ważnej roli ojca w życiu każdego dziecka, zatytułowana „Mój przyjaciel – tato…”.

Znalazł się w nim również ważny tekst Adama Hlebowicza dotyczący sytuacji uchodźców i dylematów imigracyjnych Polaków. Autor wskazuje na fakt, że już w Biblii opisy podobnych sytuacji pojawiały się niezwykle często, a sam problem dotyczył już pierwszych ludzi, czyli Adama i Ewy.

W najnowszym numerze „Pielgrzyma” pojawił się również wywiad z laureatami Kolosów 2016 – Małgorzatą Jarmułowicz i Zygmuntem Leśniakiem, którzy zdobyli nagrodę w kategorii Podróż roku za konsekwencję i pasję w dokumentowaniu ginących tradycji społeczności indonezyjskich. Z parą podróżników rozmawiała Maja Przeperska.

Są też inne artykuły warte przeczytania, między innymi tekst Iwony Demskiej i jej sposób na lato „Lato na talerzu”, czyli artykuł o tym, jak należy się odżywiać w czasie wysokich temperatur. Jest też tekst ks. Sławomira Kunki „Duchowa walka o świętość sług świętości” oraz fotorelacja z uroczystości święceń prezbiteratu 2017.

Ponadto warto przeczytać nasze felietony: bpa Wiesława Śmigla o obronie życia nienarodzonych, Adama Hlebowicza o uroczystości Bożego Ciała czy Anny Marii Kolberg o tym, co jest w życiu najdroższe.

Cały czas trwa konkurs „Z Pielgrzymem do Fatimy”, w którym można wygrać pielgrzymkę do Portugalii. W tym numerze pojawił się kolejny, czwarty już, kupon konkursowy.

To wszystko i wiele więcej w najnowszym numerze „Pielgrzyma”.

Dodany przez Parafia