II Piesza Pielgrzymka Odnowy w Duchu Św. do Lubiszewa

22 lipca 2017 r. we wspomnienie Św. Marii Magdaleny, odbyła się II Piesza Pielgrzymka do Lubiszewa. Był to także dzień skupienia dla naszej wspólnoty. W godzinach porannych z błogosławieństwem ks. Piotr wyruszyliśmy do Matki Bożej Pocieszenia.
Podczas drogi zachwycaliśmy się pięknem przyrody co w dzisiejszym zapracowanym i zabieganym życiu nie zdarza się zbyt często. Mogliśmy na własne oczy i w panującej ciszy, gdzie było słychać śpiew ptaków, spojrzeć na otaczający nas świat stworzony przez naszego Stwórcę.
Na miejscu przywitał nas kustosz sanktuarium ks. Krzysztof Niemczyk, który przybliżył mam historię obiektu. Sanktuarium objęte zostało szlakiem Sanktuariów Maryjnych Diecezji Pelplińskiej, dlatego każdy z przybyłych otrzymał „Paszport Pielgrzyma”.
Następnie uczestniczyliśmy w adoracji Najświętszego Sakramentu. Odmówiliśmy litanię do Matki Bożej Pocieszenia.
Nie mogło zabraknąć Eucharystii, której przewodniczył nasz opiekun duchowy. Usłyszeliśmy, że chcąc rozpoznać Jezusa, nie wystarczy poznać prawdy wiary. Trzeba otworzyć się na relację z Nim opartą na autentycznym spotkaniu osób. Bóg zna nas po imieniu. Wychodzi nam na spotkanie. Zaprasza nas do dialogu. Czeka, aż odpowiemy na Jego propozycję. Maria Magdalena wyznała swoją wiarę: „Rabbuni” – Nauczycielu. Rozpoznała, kim jest ten, który do niej mówi po imieniu. Jezus wzywa dzisiaj każdego z nas po imieniu. Zwraca się do nas tym imieniem, które zostało nam nadane podczas chrztu świętego. Jeśli nie poznamy Syna Bożego jako osoby, możemy Go nie rozpoznać, gdy będzie nas wołał po imieniu.
Po Mszy udaliśmy się na wspólne ucztowanie. Był to czas, kiedy mogliśmy nacieszyć się swoją obecnością. Pod koniec dnia mogłoby wydawać się, że w Lubiszewie nastał koniec naszej jednodniowej pielgrzymki… jednak w drogę powrotną do naszych domów również wyruszyliśmy pieszo…
Dziękujemy Ci Maryjo…
…za ks. Krzysztofa i jego gościnność…
…za piękną pogodę…
…dobre humory…
…szczęśliwą i bezpieczną drogę…
… za wszystko…

Agnieszka Guz

Dodany przez Parafia