W najnowszym numerze „Pielgrzyma”

W najnowszym 23. numerze dwutygodnika „Pielgrzym”, ukazującym się na chwilę przed początkiem listopadowej zadumy, temat numeru poświęcony jest refleksji nad przemijaniem. Autorem tekstu „Przemijanie ku wiecznej Miłości”, mówiącym o tym, że „przemijanie ma sens”, jest ks. Sławomir Kunka. Zachęca on do pochylenia się nad zagadnieniem sensowności odchodzenia i pogodzeniem się z pewną nieuchronnością ludzkiego istnienia, bo jak pisze autor: „Na początku była Miłość, przedwieczna i bezkresna. To z Niej żyjemy, w Niej umieramy i ku Niej przemijamy”.

W numerze znalazł się też tekst poświęcony przejmującej historii Nadii Hamid – Polki, która wyszła za mąż za muzułmanina, a potem musiała przed nim uciekać, by ratować życie swoje i własnych dzieci. Jeden zły wybór dokonany w młodości zaważył na całym jej późniejszym życiu. Anna Gniewkowska-Gracz w obszernym wywiadzie rozmawia z nią o szczegółach tej opowieści z morałem.

Ponadto w „Pielgrzymie” będzie można przeczytać o zbawiennej diecie św. Hildegardy. W tekście „Święta od zdrowia” Anna Mazurek-Klein pyta dr inż. Zofię Ciecierską o to, jakie są zalecenia żywieniowe tej tajemniczej Świętej z Bingen, a także o to, co jeść, by być zdrowszym i lepiej się czuć we własnym ciele.

W dwutygodniku znajdziemy również ciekawe artykuły z dziedziny historii. Ks. Antoni Dunajski pisze katolickiej „ortodoksyjności” Zygmunta III Wazy i o tym, że niektórzy historycy zarzucali mu niepotrzebne łączenie religii z polityką, tylko czy słusznie? Z kolei Jan Hlebowicz w tekście „Nie gadał, działał…” wspomina postać ks. Józefa Wryczy – Kociewiaka, społecznika, genialnego konspiratora i niepokornego kapłana, na którego mówiono „ksiądz generał”, choć nigdy generałem nie był.

Jak zawsze są stałe pozycje, jak felietony , propozycje kulturalne, nowinki ze świata techniki i zdrowia oraz krzyżówka i konkurs, w którym do wygrania jest dwuosobowe zaproszenie do kina „Helios”.

 

Dodany przez Parafia