„Zbudźcie się o śpiący” – budzimy się na roraty!!!

Rozpoczęliśmy Adwent – czas radosnego oczekiwania na narodziny Pana Jezusa. To ważny czas dla dorosłych, ale także ważny dla dzieci. Każdy z nas ma w pamięci jak czekał  na Roraty, jak pomimo zimna i wczesnej pory  staraliśmy się dotrzeć do Kościoła z zapalonym lampionem. Tradycja Rorat trwa nieprzerwanie. Do naszego kościoła zapraszamy na roraty od poniedziałku do soboty na godz. 6:00 (dzieci od poniedziałku do piątku). Motywem przewodnim tegorocznych rorat są słowa z listu św. Pawła Apostoła do Efezjan „Zbudźcie się o śpiący”.  Stąd dzieciom podczas rorat towarzyszy budzik, który nie tylko ma budzić ze snu, ale także odliczać czas do Bożego Narodzenia. Przez czas rorat, dzieci wraz z dorosłymi będą poznawać żywoty świętych i błogosławionych, których relikwie znajdują się w naszym kościele. Dzieci będą otrzymywać codziennie jeden wizerunek świętego (naklejkę)- patrona dnia do którego mogą się pomodlić wraz z całą rodziną. Święci patronują naszej parafii, wszystkim jej mieszkańcom.
Jeżeli chcesz odkryć wstawiennictwo świętych, chcesz być gotowy na spotkanie z Jezusem i zdobyć skarb życia wiecznego, to ZAPAMIĘTAJ – NIE MOŻE CIEBIE ZABRAKNĄĆ.

Dodany przez Parafia