Międzynarodowy Dzień Wolontariatu

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariatu.  Już od 10 lat tego dnia w naszej szkole odbywa się  Gala Wolontariatu, na której dokonujemy podsumowania  całorocznej działalności. Zapraszamy na galę nie tylko nauczycieli i uczniów , ale także osoby współpracujące z nami oraz wspomagające nas w pracy wolontariatu. W tym roku gościliśmy Panią Halinę Krupę – koordynatora wolontariatu Hospicjum w Tczewie i Panią Elżbietę Rompę Prezes Parafialnego Zespołu Caritas Parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Tczewie oraz wolontariuszy – absolwentów naszej szkoły .

W trakcie uroczystości została przedstawiona interesująca prezentacja dotycząca działalności szkolnego koła wolontariatu w roku 2017 przygotowana przez Wiktorię Tarczyńską z kl. 3g. Wolontariusze przedstawili również swój projekt gimnazjalny zatytułowany: „Niesiemy pomoc potrzebującym”.

Nie zabrakło także radosnego śpiewu i pląsów. Nasze koleżanki Krzysia i Julia Żochowskie zaśpiewały dla nas hymn ŚDM „Błogosławieni miłosierni”.

Na zakończenie wszyscy udali się na słodki poczęstunek. Jak co roku z radością wspólnie świętowaliśmy, omawialiśmy naszą pracę i planowaliśmy kolejne zadania. Serdecznie dziękujemy s. Dorocie Cichon i ks. Stanisławowi Sokunowi   za ogromne wsparcie dla  naszej grupy.

Dodany przez Parafia