Modlitwa, warsztaty, integracja – ministranci na warsztatach

Od 7 do 8 grudnia odbył się Pierwszy Ministrancki Zjazd Liturgiczny w którym wzięli udział ceremoniarze, lektorzy oraz ministranci posługujący w naszej parafii. Priorytetami na zjeździe były dla nas hasła: modlitwa, warsztaty, integracja. Wyruszyliśmy w czwartek (7 grudnia) o godzinie 16:00 z bulwaru nad Wisłą aby udać się do domu pielgrzyma w Mątowach Wielkich. Po zakwaterowaniu i zapoznaniu ośrodka udaliśmy się na kolację po której nasz opiekun, ksiądz Stanisław Sokun, przywitał nas i oficjalnie rozpoczął I Ministrancki Zjazd Liturgiczny. Następnie poszliśmy do kościoła aby wspólnie pomodlić się modlitwą całego kościoła, brewiarzem. Po wspólnych nieszporach nadszedł czas na pierwszą konferencje która była na temat: kim jest ministrant, jego misja oraz patroni ministrantów.  Wieczorem był czas na wspólną grę, zabawę oraz rekreacje. Następny dzień rozpoczęliśmy w imię Boże odmawiając Jutrznie, po czym udaliśmy się na śniadanie. Tego dnia odbyły się po trzy konferencje dla każdej z grup ministrantów ( starsi, młodsi oraz kandydaci ). Młodsi ministranci poznali miedzy innymi przebieg mszy świętej, co oznaczają poszczególne gesty i znaki oraz odbyli warsztaty w kościele. Starsi ministranci dowiedzieli się o symbolice szat liturgicznych, przebieg roku liturgicznego, podstawy lektorstwa oraz odbyli warsztaty w kościele. Kandydaci na ministrantów zaś poznawali podstawy służby przy ołtarzu. Zwieńczeniem wszystkich warsztatów była Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem księdza proboszcza w intencji rodzin ministrantów, zmarłych ministrantów oraz o nowe powołania do służby Bogu. Po mszy świętej odbyła się wigilia ministrantów.

Jeżeli i Ty chciałbyś zostać ministrantem, nie wahaj się i wstąp do Armii Pana !!! Czekamy na Ciebie w zakrystii !!!!

Modlitwa za ministrantów:

Boże, źródło wszelkiego dobra, Ty w świętym Dominiku Savio dałeś młodzieży przedziwny przykład miłości i czystości. Dozwól również nam, swoim wiernym, wzrastać w radości i miłości, aż do miary wielkości według pełni Chrystusa. Prosimy również przez Twoje święte wstawiennictwo, o liczne powołania do Służby Liturgicznej w naszej parafii. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

Dodany przez Parafia