1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.
 2. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.
 3. Od dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w poniedziałek i we wtorek o godz. 8:00 i 18:30. Witamy bardzo serdecznie księdza rekolekcjonistę – ks. kanonika Wojciecha Węckowskiego.
 4. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 18:00. W wigilię bowiem wieczorem Msza św. wigilijna o godz. 17:00 w Farze i godz.. 22:00 w kaplicy na cmentarzu. Zapraszamy na Pasterkę na godz.24:00 do Fary i do kościoła szkolnego.
 5. Spowiedź św. adwentowa z udziałem Księży z naszego dekanatu w czwartek 21 grudnia od godz. 9:00 – 11:00 i od 16:00 – 19:00. O godz. 17:30 będzie 30 min. przerwa w słuchaniu spowiedzi. Zaplanujmy już dzisiaj ten dzień, aby móc skorzystać z tego sakramentu, przypominając jednocześnie, że w inne dni księża naszej parafii słuchają spowiedzi w innych parafiach naszego dekanatu. (plan wywieszony w gablotce)
 6. Dodatkowo zgłoszonych chorych i starszych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę 23 grudnia. Można ich zgłaszać w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii.
 7. W imieniu Pana Prezydenta naszego miasta zapraszamy na wigilijne spotkanie opłatkowe dzisiaj na godz. 14:00 na pl. św. Grzegorza.
 8. Dzisiaj nowy numer „Pielgrzyma” oraz można zabrać ze sobą nowy numer naszej parafialnej gazety „Znak Zwycięstwa”
 9. Dzisiaj dar serca
 10. Za tydzień kolekta inwestycyjna.
 11. Ks. Marek Łangowski organizuje w dniach od 18 do 22 lutego wyjazd w Karkonosze do Karpacza na kurs jazdy na nartach dla początkujących od stopnia „0”. Zajęcia szkoleniowe od podstaw prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę. W cenie kursu wypożyczenie kompletnego sprzętu. Noclegi, śniadania i kolacje w trzygwiazdkowym hotelu. Zaproszenie skierowane jest do młodzieży dorosłej. Informacje na plakatach. Zapisy u ks. Marka.
 12. W sobotę 23 grudnia 2017 o godzinie 12.00 odbędzie się zbiórka ministrantów w salce katechetycznej na Dominikańskiej 4. Dotyczyć będzie Pasterki oraz rozpiski kolędowej.
 13. Wszystkich członków wspólnoty Żywego Różańca zapraszamy na wieczorną Mszę świętą we wtorek, po której odbędzie się spotkanie opłatkowe w salce przy ulicy Sambora 4.
 14. Przy wyjściu z kościoła, u młodzieży z KSM’u, można nabyć ozdoby świąteczne, sianko na wigilijny stół oraz kalendarze na rok 2018.
 15. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Czesław Glaza, Helena Nagrobska, Apolonia Grzyb, Janusz Groos, Jan Sołtys, Józef Treder, Bolesław Wiśniewski, Tadeusz Seroka, Jan Janowiak, we wtorek pogrzeb śp. Janusza Ossowickiego. Wieczny odpoczynek…
 16. Otaczamy naszymi modlitwami solenizantów i jubilatów tego tygodnia wraz z ich rodzinami.

Dodany przez Parafia