Już w sobotę kolejny Orszak Trzech Króli

Już tradycyjnie 6. stycznia ulicami Tczewa przejdzie Orszak Trzech Króli – nie zabraknie wspólnego kolędowania i dobrej zabawy – przekonują organizatorzy.

Orszak Trzech Króli to wspólne kolędowanie w trakcie przemarszu ulicami Tczewa z trzema królami, dworami, wojskiem, aniołami.

– Zapraszamy na godz. 14.00 całe rodziny, przedszkola, uczniów, nauczycieli i rodziców, organizacje. Wskazane jest maszerowanie w orszaku pod swoimi sztandarami lub szyldami. – mówi Stefan Kukowski.

Pierwszy orszak wyrusza z Placu Hallera ulicą J.Dąbrowskiego do Kanonki na czele z pierwszym królem oraz Biskupem Pelplińskim
Drugi orszak wyrusza z Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia do Kanonki na czele z drugim królem oraz Prezydentem Miasta.
Trzeci orszak wyrusza z placu przy pomniku Jana Pawła II Świętego na Suchostrzygach na czele z trzecim królem oraz ze Starostą Tczewskim.

– Pokłonimy się Dzieciątku, wspólnie zaśpiewamy kolędy przy stajence wspólnie z Przemysławem Radziszewskim. – dodają organizatorzy.

Każdy uczestnik Orszaku otrzyma certyfikat przejścia trasy królewskiej. Wszyscy zostaną poczęstowani gorącą kawą, herbatą, ciastem, słodyczami. Każdy może otrzymać darmowy śpiewnik z kolędami, aby wspólnym śpiewem uczestniczyć w pokłonie Dzieciątku.

Konkurs

Mając na uwadze przygotowanie się do święta Epifanii organizatorzy ogłaszają na najlepszą własnoręcznie, artystycznie wykonaną na: koronę (I miejsce 300 zł, II miejsce 200 zł, III miejsce 100 zł, wyróżnienia po 50 zł), pracę plastyczną o tematyce trzech króli w dowolnej technice i formacie (I miejsce 200 zł, II miejsce 150 zł, III m. 100 zł, wyróżnienia po 50 zł), przebranie się rodziny (minimum 4 osobowej) w dowolne, artystyczne stroje (I miejsce 700 zł, II miejsce 500 zł, III miejsce 200 zł).

Podpisane korony i prace plastyczne (imię nazwisko, wiek, adres, telefon, e-mail) należy złożyć po zakończeniu orszaku w namiocie organizacyjnym przy scenie. Prace indywidualnie wykonane lub w rodzinnym zespole oceniane będą przez komisję konkursową.

Rodziny uczestniczące w orszaku proszone są po udziale w orszaku o podejście do namiotu organizatora, gdzie będzie ich oczekiwała komisja konkursowa. Wszystkie nagrody wręczane będą na specjalnym spotkaniu w Starostwie podsumowującym tczewski orszak. Do zobaczenia na orszaku w Święto Objawienia Pańskiego!

Dodany przez Parafia