W najnowszym numerze „Pielgrzyma”

W najnowszym numerze dwutygodnika „Pielgrzym” znaleźć można między innymi wywiad ze znakomitą polską aktorką, Stanisławą Celińską, zatytułowany „Cuda się zdarzają”. Artystka mówi o swoim życiu zawodowym, łączeniu aktorstwa ze śpiewaniem, które w ostatnich latach stało się jej pasją. Szczerze i otwarcie opowiada też o życiu prywatnym i kryzysach, które przechodziła.

„Bohaterki dnia codziennego” to z kolei tekst Marzeny Juraczko opisujący życie sióstr zakonnych w kościele, na plebanii, ale też w zwyczajnych sytuacjach. Tekst jest również próbą odpowiedzi na pytania m.in. o powołania, trudy związane z posługą, spełnienie i szczęście. Obecnie w Polsce jest około 19 tysięcy sióstr zakonnych.

 

Polecamy też tekst zatytułowany „Białe piekło”. Jest to rozmowa z Stanisławem Kaliszem, autorem książki „Syberyjski trans”. Autor, jak mało kto, zna Syberię i losy Polaków, dla których ta nieludzka ziemia stała się przymusowym domem.

 

To oczywiście tylko wybrane artykuły z najnowszego numeru naszej gazety. W „Pielgrzymie” są tez stałe pozycje, felietony, kultura, ciekawostki ze świata zdrowia i nauki a także kącik kulinarny. Gorąco polecamy najnowszy nr gazety.

Dodany przez Parafia