Triduum Paschalne w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego

WIELKI CZWARTEK.
W czwartek rozpoczynamy najważniejszy okres w Kościele Św.- Triduum Paschalne. O godz. 10.00 w katedrze pelplińskiej wspólnie z całym prezbiteriatem kościoła pelplińskiego będziemy celebrować Mszę św. Krzyżma W tym dniu przeżywamy uroczystość ustanowienia kapłaństwa i Eucharystii.
Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele rozpocznie się o godz. 17.00. Po uroczystej Mszy św. przeniesiemy Najświętszy Sakrament do ciemnicy. Adoracja do godz. 24.00

WIELKI PIĄTEK.
W tym dniu obowiązuje post ścisły i nie sprawuje się Mszy św. Otwarcie kościoła o godz. 6:00. O godz. 12:00 w Farze modlitwa brewiarzowa. Ceremonię Adoracji Krzyża i Rozważanie Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 17.00. Prosimy o liczne uczestnictwo. Zostaw kuchnię i przyjdź adorować krzyż. Dla większego pogłębienia tajemnicy Męki Chrystusa chcemy po skończonej liturgii wyjść na ulice miasta. Droga Krzyżowa ulicami Starówki rozpocznie się o godz. 20.00 na parkingu przy ul. Łaziennej. Prosimy o przyniesienie krzyży i świec.
Zakończenie adoracji w grobie Pańskim o 24:00.

WIELKA SOBOTA.
Otwarcie kościoła o godz. 6:00. Święcenie pokarmów 9:30 do 11.30 i od 13:00 do 15:00 co pół godziny. O godz. 12:00 w Farze modlitwa brewiarzowa.

UROCZYSTOŚCI WIELKIEJ NOCY
To najważniejsza Msza w ciągu roku.
Tej nocy zaczyna się Twoje życie. Gdzie będziesz?
Paschę rozpoczniemy o godz. 21.00. Prosimy o przyniesienie świec. Po Mszy św. odbędzie się procesja rezurekcyjna.

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE.
W pierwszy dzień świąt Msze św. odbędą się jak w niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 6:30 (tej Mszy św. nie będzie)
W drugi dzień świąt Msze św. jak w porządku niedzielnym.

Dodany przez Parafia