1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii.

Po Mszy św. zbiórka na cele charytatywne, również od wtorku do końca tygodnia miłosierdzia podczas Mszy świętych odbędzie się zbiórka pieniężna dla osób potrzebujących pomocy z naszej parafii, szczególnie dla seniorów.

  1. Dzisiaj o godz. 15:00 na pl. Św. Grzegorza przed kościołem szkolnym odbędzie się wspólna modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia połączona z Bożym rabanem. Serdecznie zapraszamy.
  2. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 6:30, 8:00, 10:00, 17:00, 18:30. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Na Mszy Świętej o godz. 18:30 będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje będzie można otrzymać dzisiaj przy wyjściu z kościoła, wypełnione przynosimy jutr ona Mszę św. o godz.18:30.
  3. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną.
  4. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.
  5. W czwartek zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie na godz.18:30. Po Mszy św. odbędzie się egzorcyzm wody, soli i oleju, które przynosimy ze sobą.
  6. Pielgrzym
  7. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Jadwigi Przytarskiej, Jadwigi Kuschel, Jacka Saracha, Jadwigi Żołnowskiej. Dobry Jezu a nasz Panie…
  8. Niech Pan Jezus okazuje łaskę miłosierdzia solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

Dodany przez Parafia