Dzień Świętości Życia

W liturgii Kościoła w poniedziałek, 9 kwietnia obchodziliśmy, przeniesioną z 25 marca, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia i Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

W tym dniu w sposób szczególny spoglądamy nie tylko na swoje życie, które jest wielkim darem Stwórcy. Nadarza się też dobra okazja, by zatroszczyć się o życie tych najbardziej bezbronnych, poczętych, ale jeszcze nienarodzonych, którym grozi zagłada. W intencji dziecka zagrożonego w łonie matki zabiciem można podjąć Duchową Adopcję.

Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa tyle, ile ciąża – 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Osoba decydująca się na adopcję duchową nie wie, kim jest „jej” dziecko, jego imię zna tylko Bóg.

Podczas Mszy św. w naszej parafii – 32 osoby podjęły się tego Dzieła – Dzieła Duchowej Adopcji. Niech dobry Bóg raczy pobłogosławić Wam, którzy dzisiaj złożyliście swoje przyrzeczenia i niech sprawi, byście przy pomocy Jego łaski, dotrzymali tego, co przyrzekali.

Dodany przez Parafia