W najnowszym numerze „Pielgrzyma”

W najnowszym numerze dwutygodnika „Pielgrzym” przeczyć można między innymi tekst ks. Krzysztofa Różańskiego zatytułowany „Czy to już kryzys”? Autor zastanawia się i analizuje spadek powołań kapłańskich  w Polsce. Dzieje się tak od lat 80-siemdziesiątych ubiegłego wieku po dzień dzisiejszy.

Polecamy też rozmowę z Moniką Błaszkowską – jedną z najlepszych projektantek na świecie. Mówi ona o projektowaniu i tworzeniu pięknych przedmiotów codziennego użytku. Rozmowa zatytułowana jest „Design z najwyższej półki”.

„Dziękuję, nie jem” to z kolei artykuł opisujący różne zaburzenia żywieniowe, w tym coraz częstsze zjawisko, jakim jest ortoreksja- czyli uzależnienie od zdrowego żywienia. Skoro mowa zdrowiu, to warto zajrzeć do tekstu „Ach śpij kochanie…”, w którym autorka pisze o wpływie snu na zdrowie.

To tylko wybrane artykuły. W gazecie znaleźć można dużo więcej ciekawych propozycji między innymi historyczny tekst o Biskupie Wojciechu, który poniósł męczeńską śmierć z rąk pogańskich Prusów. Są też propozycje kulinarne, ciekawostki ze świata nauki i techniki. Polecamy najnowszy numer „Pielgrzyma”.

Dodany przez Parafia