W najnowszym numerze „Pielgrzyma”

W najnowszym numerze dwutygodnika „Pielgrzym” przeczytać można między innymi tekst zatytułowany „Maryja wybiera Lourdes”. Autor zabiera czytelnika do miejsc, gdzie 150 lat temu 14-o letnia Bernadetta doświadczyła serii objawień „Pięknej Pani”.

„Jedna Matka, wiele imion” to z kolei artykuł ks. Sławomira Kunki wyjaśniający dlaczego jest tyle różnych wizerunków Maryi.
Wszystkich tych, którzy ukochali sobie modlitwę różańcową ks. Eugeniusz Filipski zaprasza na Jasną Górę, na Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca, która odbędzie się od 1 do 2 czerwca. Dlaczego warto się tam wybrać, więcej informacji w gazecie.

Jak reklama, i wiążący się z nią materializm i konsumpcjonizm, wpływają na dzieci. Czy posiadanie wielu dóbr materialnych i ciągłe kupowanie nowych, jest droga do szczęścia? O tym w rozmowie psychologiem, profesor Anną Marią Zawadzką, zatytułowanej „Życia jak w reklamie”.

„Codzienna modlitwa Polaka” to z kolei rozmowa z kapelanem prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, ks. prałatem Zbigniewem Krasem.

To oczywiście tylko niektóre propozycje. Są też stałe pozycje – felietony, dział historyczny, kulinarny, jest też konkurs, w którym wygrać można rodzinną grę planszową. Bardzo zachęcamy do czytania naszej diecezjalnej gazety.

Dodany przez Parafia