Mieli dość szukania Pokemonów i gier w internecie.

Mieli dość szukania Pokemonów i gier w internecie. Chcieli poznać prawdziwy smak doskonałej zabawy na świeżym powietrzu. Zostali podzieleni na grupy, otrzymali karty kontrolne, zadania i Boże błogosławieństwo. Tak zaczęła się gra terenowa w naszej parafii dedykowana dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, którzy kończą I rok formacji. Gra nosiła tytuł „Poznaj swoją Parafię”.
Młodzież wyruszyła w drogę by poznać zakamarki naszej parafii. 8 punktów kontrolnych na których czekało 8 zadań. Kandydaci odwiedzili farę, kościół szkolny oraz kaplicę na cmentarzu zwiedzając zakrystię, chór, mogli zajrzeć do szaf, byli w świetlicy Caritasu „Emaus”, tam dowiedzieli się o pracy wolontariuszy z dziećmi. Ciekawym doświadczeniem była wizyta w kancelarii parafialnej, gdzie młodzież poznała księgi parafialne i pracę w biurze parafialnym. Zakład pogrzebowy „Strarówka”, to kolejny punkt kontrolny, gdzie młodzież poznała przepisy obowiązujące na cmentarzu parafialnym. Młodzież odwiedziła także Parafialny Odział Caritas i plebanię. Na każdym stanowisku czekało na kandydatów zadanie, które sprawdzało ich wiedzę na temat parafii.
Wspólnymi siłami wszyscy ukończyli grę zdobywając maximum punktów. Gratulujemy!!!
Młodzi ludzie bawili się świetnie, integrując się, zawierając nowe znajomości. Serdecznie dziękujemy wszystkim,którzy pomogli w zorganizowaniu gry terenowej „Poznaj swoją Parafię”.

 

Dodany przez Parafia