1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.
  2. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka ma wyjazd wakacyjny dla młodzieży działającej jako wolontariusze w naszej parafii.
  3. W poniedziałek 13 sierpnia zapraszamy na nabożeństwo fatimskie na godz. 20:00 do fary. Prosimy przynieść świece lub lampiony na procesję światła.
  4. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.
  5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer dwutygodnika Pielgrzym.
  6. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Jadwigi Rulkiewicz, Edmunda Nottke. Wieczny odpoczynek…
  7. Wszystkim wyjeżdżającym  na urlopy oraz gościom przebywającym na terenie naszej parafii, życzymy dobrego wypoczynku. Nie zapominajmy w tym czasie o Panu Bogu, wszystkim solenizantom, jubilatom życzymy wielu łask Bożych.

Dodany przez Parafia