1. Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.
 2. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, dla dorosłych o godz.18:00 w niedzielę godz. 17:30 na cmentarzu w kaplicy o godz. 16:00.
 3. Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego, zwłaszcza podczas Mszy Świętej o godz. 17:00. Od godz. 16:00 – 17:00 okazja do spowiedzi św.
 5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16:00 – 17:00 i od 18:00 – 18:30. Msza św. pierwszopiątkowa o godz. 17:00. Na tę Mszę zapraszamy szczególnie rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone różańce.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Nabożeństwo ku czci matki bożej godz.7:30 i 18:00.
 7. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na budujące się kościoły w naszej diecezji.
 8. Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się w najbliższą środę o godz. 17:15 w salce przy Dominikańskiej 2. W naszej parafii powstaje kolejna, trzynasta Róża Żywego Różańca Św. Ojca Pio. Osoby chętne do odmawiania jednej dziesiątki Różańca dziennie prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub do zelatorki róży: pani Ireny Klein.
 9. Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze sobą nowy numer naszej parafialnej gazety „Znak Zwycięstwa”. Zachęcamy również do zakupu książki pt. „Z końca świata. Moja droga pośród najuboższych”. Koszt książki 20 zł, do nabycia w zakrystii.
 10. Dzisiaj można złożyć Dar serca.
 11. Dnia 7 października odbędzie się odpust w Parafii św. Franciszka w Tczewie. Suma odpustowa o godz. 11:30. Po mszy św. wspólny posiłek, występy, prelekcje. O godz. 15:00 koncert zespołu Miecznikowski i Leszcze.
 12. Zapraszamy dzisiaj na godz. 15:00 na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia w ramach akcji Iskra Bożego Miłosierdzia. Spotkanie tradycyjnie odbędzie się przed kościołem szkolnym. Po modlitwie wspólne śpiewy, które poprowadzi młodzież.
 13. Zapraszamy na pielgrzymkę do Gniezna, Poznania i Lichenia w dniach od 10 do 12 listopada br. W programie zwiedzanie miejsc związanych z początkami państwa polskiego i Chrztem Polski, a w Poznaniu uczestnictwo w korowodzie św. Marcina i degustacja rogali świętomarcińskich. Zapisy u ks. Marka Łangowskiego
 14. W tym tygodniu patronują nam:

1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus

2 X – święci Aniołowie Stróżowie

4 X – św. Franciszek z Asyżu

5 X – św. Faustyna Kowalska

15. Opiece Królowej różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

Dodany przez Parafia