1. Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.
 2. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz Fundacji.
 3. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.
 4. Zapraszamy na wspólny pogrzeb dzieci  zmarłych przed urodzeniem, których rodzice sami nie dokonali pochówku. Msza św. będzie sprawowana w czwartek 18 października o 17.00 w kościele górnym Matki Kościoła w Tczewie, po niej pochówek w grobowcu na Cmentarzu Komunalnym.

W związku z Dniem Dziecka Utraconego obchodzonym 15 października zapraszamy na Mszę świętą dla rodzin, które doświadczyły śmierci dziecka w wyniku poronienia, choroby, wypadku, samobójstwa lub innych okoliczności. Będzie ona sprawowana w sobotę 20 października br. o godz. 15.00 w kościele dolnym Parafii NMP Matki Kościoła w Tczewie.

 1. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.
 2. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny.
 3. Za tydzień kolekta na misje katolickie.
 4. Za tydzień również dar serca.
 5. Młodych ludzi, którzy pragną modlić się o dobrego męża/żonę, zachęcamy do przyjścia w najbliższy piątek na godzinę 20:00 do kościoła szkolnego. W nowej odsłonie Młodzieżowych Trzecich Piątków Miesiąca usłyszymy świadectwo i przeżyjemy niezwykłe uwielbienie Boga przez śpiew.
 6. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, dla dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 7:30 i 18:00 w niedzielę godz. 17:30 na cmentarzu w kaplicy o godz. 16:00. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Stefan Durczak, Halina Einbacher (czyt. Ajnbacher). Wieczny odpoczynek…
 8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.

Dodany przez Parafia