1. Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym.
  2. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. Dzisiaj o godz. 11:00 Msza św. w intencji Ojczyzny. Po niej dalsze uroczystości religijno – patriotyczne.
  3. Jeszcze 17 i 24 listopada godz. 17:00 będą Msze św. zbiorowe. Kartki na Msze św. zbiorowe można składać w zakrystii Fary.
  4. Zapraszamy na pierwszy z Wieczorów małżeńskich. Spotkanie, którego celem jest budowanie więzi małżeńskiej przez dialog, odbędzie się 20 listopada o godz. 19.15 w salce pod kościołem św. Józefa w Tczewie.
  5. Dzisiaj Dar serca
  6. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
  7. Tczewskie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszają na Mszę św. w intencji mieszkańców naszego miasta. Msza św. odbędzie się w najbliższą środę w Parafii św. Józefa o godz. 18:30.
  8. Młodych ludzi zapraszamy na kolejne uwielbienie w najbliższy piątek na godzinę 20:00 do kościoła szkolnego. Tym razem będziemy modlić się o pieniądze. W nowej odsłonie Młodzieżowych Trzecich Piątków Miesiąca usłyszymy świadectwo i przeżyjemy niezwykłe uwielbienie Boga przez śpiew.
  9. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli śp. Wiktor Tocha, Edyta Ossowska, Anna Krause, Gunter Wojciechowski, Irena Ochińska, Ignacy Herstowski. Dobry Jezu a nasz Panie…
  10. Niech Pan Jezus otacza swoją opieką solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

Dodany przez Parafia