„Jaka jest moja odpowiedzialność za winnice?” – spotkanie z Biblią

22 listopada odbyło się kolejne spotkanie biblijne „Jaka jest moja odpowiedzialność za winnice?” prowadzone przez ks. Piotra. Pierwsze zadanie „Bóg TAK, Kościół NIE” Co znaczą te słowa w ustach wierzących? Często spotykamy sie z takim myśleniem.  Wielu dziś chciałoby Kościoła nowoczesnego, idącego z duchem czasu. I są zdziwieni, bo mimo wielu nacisków Kościół nie nagina się do współczesnej mentalności świata. Nie idzie na kompromis z współczesnymi zasadami. Za tę niezmienność Kościół płaci niejednokrotnie cenę utraty swoich wyznawców, obwoływania go przestarzałą instytucją. Czy chciałbym wierzyć w Kościół, który jak chorągiewka na wietrze zmienia swoje nauczanie, bo taki duch epoki…? Niektórzy próbują negować Kościół wykazując słabości duchowieństwa. Pamiętajmy, że ksiądz jest takim samym grzesznikiem jak my. Zapominamy, że ten człowiek popełnia błędy, upada i powstaje. Nie jest święty, jednak tak, jak my do tej świętość dąży. Kościół jest święty, bo w nim jest Bóg, ale i słaby przez grzechy ludzkie. Czy kocham taki Kościół ?
Kościół to nie tylko duchowieństwo, ale i świeccy. Ma oblicze każdego z nas. Każdy ochrzczony stanowi część Kościoła i ponosi odpowiedzialność za jego duchową kondycję. Moje grzechy są grzechami Kościoła, a moje zwycięstwa są zwycięstwami Kościoła!
Kościół dał nam wiarę i nadzieję na zbawienie wiec mu zaufajmy.
Na zakończenie otrzymaliśmy zadanie domowe… „winnica w mojej miejscowości”… wypisać wszystko to, co nie podoba nam się w naszej parafii, jednak szukając przy tym od razu rozwiązania danego problemu. W ten sposób powinniśmy zadać sobie pytanie : jaka jest moja odpowiedzialność za mój Kościół?”

Dodany przez Parafia