1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.
 2. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”.
 3. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 6:00 (dla dzieci od poniedziałku do piątku) o godzinie 6:00 w farze. Codzienny udział w roratach może być dobrym adwentowym postanowieniem. Zgodnie z Tradycją Kościoła powinny być one odprawiane o świcie i łączyć się z wyrzeczeniem. Roraty obrazują tęsknotę oczekiwania, ale także są symbolem walki ciemności ze światłością. Nawiązują do kondycji człowieka, który często bywa zagubiony i pogrążony w ciemności grzechu. W tym roku roraty sprawowane będą w całkowitej ciemności aż do momentu Komunii. Zachęcamy więc ludzi w każdym wieku do przynoszenia lampionów.
 4. W owocnym przeżywaniu oczekiwania na przyjście Pana pomocne będą nam adwentowe ćwiczenie duchowe. Tegoroczne rekolekcje, które rozpoczynamy w dzisiejszą niedzielę wygłosi o. Kamil Strójwąs. Zapraszamy jutro i pojutrze na Msze św. O godz. 8:00 i 18:30
 5. We wtorek 4 grudnia przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistej modlitwy za przyczyną św. Barbary.
 6. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary na ten cel.
 7. W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte ku czci Matki Bożej o godz. 6:00, 8:00, 10:00, 17:00, 18:30. W kaplicy na cmentarzu o godz. 9:00. Tego dnia po roratach zapraszamy na Godzinki ku uczczeniu Niepokalanego Poczęcia. W godzinie Łaski o 12.00,  zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W I czwartek dodatkowa okazja do spowiedzi św. od godz.16:00 – 17:00. Msza św. w intencji powołań godz. 17:00 na którą zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania. Pierwszopiątkowa spowiedź święta od godz. 16:00 – 17:00 i od godz. 18:00 – 18:30. Dodatkowa Msza św. o godz.17:00 na którą zapraszamy dzieci przygotowujące się do I komunii św. wraz z rodzinami. Podczas tej Mszy św. zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa.
 9. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na rzecz Stolicy Apostolskiej.
 10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć czasopismo Pielgrzym i Mały pielgrzym oraz książek pt. „Widziałam cuda”. Koszt książki 25 zł.
 11. Przy wyjściu z Kościoła, będzie można nabyć świece Caritas na stół wigilijny w cenie mała świeca 8, zł duża 15 zł.
 12. Zapraszamy na spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w najbliższą środę o godzinie 17:15 do domu Kolpinga.
 13. Przez najbliższe 2 niedziele, przy głównym wyjściu z fary, młodzież z ksm-u będzie sprzedawać ozdoby, kartki oraz pierniki świąteczne. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na wakacyjny wyjazd dla młodzieży oraz dalszy rozwój wspólnoty.
 14. Małżonków zapraszamy na „Spotkania Małżeńskie” poświęcone pielęgnowaniu więzi małżeńskiej. Odbędą się one w dniach 14-16 grudnia 2018 r. w Collegium Marianum w Pelplinie. Szczegóły na plakacie i stronie Duszpasterstwa Rodzin Diecezji pelplińskiej.
 15. W dniach 30.11–1.12 odbywały się rekolekcje kerygmatyczne dla kandydatów do bierzmowania (I rok formacji). Dziękujemy kandydatom, ekipie diecezjalnej jak i wszystkim, którzy pomogli przy organizacji tych rekolekcji.
 16. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli śp. Ryszard Czarnecki, Urszula Peplińska, Franciszek Szreder, Andrzej Zaremba, Ludwika Szymańska. Dobry Jezu a nasz Panie…
 17. Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzymy obfitości Bożych darów.

Dodany przez Parafia