Roraty 2018 – „Z Duchem twoim” – Dary i owoce Ducha Świętego

Rozpoczęliśmy Adwent – czas radosnego oczekiwania na narodziny Pana Jezusa. To ważny czas dla dorosłych, ale także ważny dla dzieci. Każdy z nas ma w pamięci jak czekał  na Roraty, jak pomimo zimna i wczesnej pory  staraliśmy się dotrzeć do Kościoła z zapalonym lampionem. Tradycja Rorat trwa nieprzerwanie. Do naszego kościoła zapraszamy na roraty od poniedziałku do soboty na godz. 6:00 (dzieci od poniedziałku do piątku). Motywem przewodnim tegorocznych rorat jest hasło „Z Duchem Twoim”. Jest to ściśle związane z programem duszpasterskim dla Kościoła w Polsce na lata 2017-2019, któremu towarzyszą słowa: „Duch, który umacnia miłość”.
Podczas Mszy św. roratnej dzieciom towarzyszy choinka pod którą dzieci znajdują dary Ducha Świętego. Z czasem choinka zostanie przyozdobiona owocami Ducha Świętego. Przez czas rorat, dzieci wraz z dorosłymi poznają również historie postaci biblijnych. Dzieci będą otrzymywać codziennie obrazek, który przyklejają na specjalną planszę.

Jeżeli chcesz odkryć dary Ducha Świętego, które otrzymałeś i przyozdobić siebie owocami Ducha Świętego, chcesz być gotowy na spotkanie z Jezusem i zdobyć skarb życia wiecznego, to ZAPAMIĘTAJ – NIE MOŻE CIEBIE ZABRAKNĄĆ NA RORATACH.

Dodany przez Parafia