1. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.
 2. Msze Święte roratne sprawowane są w naszym kościele w dni powszednie o godz. 6:00 (dla dzieci od poniedziałku do piątku).
 3. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na rzecz Stolicy Apostolskiej.
 4. Po Mszy św. Zbiórka na pomoc materialną dla kościoła katolickiego na wschodzie.
 5. Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć świece Caritas na stół wigilijny w cenie mała 8 zł duża 15 zł.
 6. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży dzisiaj i w przyszłą niedzielę będzie sprzedawała ozdoby świąteczne, kartki oraz pierniki świąteczne przy głównym wyjściu z fary. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na wakacyjny wyjazd dla młodzieży oraz dalszy rozwój wspólnoty.
 7. W najbliższy wtorek odbędzie się przedświąteczna zbiórka żywności dla osób potrzebujących, a szczególnie seniorów. Osoby pragnące wspomóc tę zbiórkę prosimy o dostarczenie żywności do kościoła szkolnego od godz. 8:00 – 16:00.
 8. W czwartek zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Po Mszy św. egzorcyzm wody, soli i oleju, które przynosimy ze sobą.
 9. 16 grudnia po raz po raz szesnasty, w Tczewie odbędzie się miejskie spotkanie opłatkowe. Prezydent Tczewa zaprasza na nie wszystkich mieszkańców oraz tych, którzy tego dnia odwiedzą nasze miasto. Przedświąteczne spotkanie rozpocznie się o godz. 13.30 na pl. Św. Grzegorza. Będzie też okazja do wysłuchania kolęd w wykonaniu tczewskich chórów, zespołów, solistów. Dzięki darczyńcom, przygotowany zostanie poczęstunek, na który wszystkich zapraszamy do parku przy Centrum Kultury i Sztuki.
 10. Informujemy, że dodatkowych chorych i starszych z posługą sakramentalną odwiedzać będziemy 22 grudnia. Chorych prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.
 11. Spowiedź św. adwentowa z udziałem księży z naszego dekanatu będzie w czwartek 20 grudnia od godz. 9:00 – 11:00 i od 16:00 – 18:30. Zaplanujmy już dzisiaj ten dzień, aby móc skorzystać
  z tego sakramentu, przypominając jednocześnie, że w inne dni księża naszej parafii słuchają spowiedzi w innych parafiach naszego dekanatu.
 12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Edmunda Urbańskiego, Tadeusza Wawrzyniaka, Zofię Kirszling, Jana Cieplaka. Wieczny odpoczynek…
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski.

Dodany przez Parafia