1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.
  2. Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd. Obrzęd Wieczerzy wigilijnej dostępny jest na naszej parafialnej stronie internetowej.
  3. Msze św. w wigilię zostaną odprawione o godz. 6:00, 8:00, 17:00, Msza wigilijna o godz. 22:00 w kaplicy na cmentarzu oraz Pasterka o godz. 24:00 w Farze i kościele szkolnym.
  4. Msze Święte w uroczystość Bożego Narodzenia według porządku niedzielnego. Nie ma Mszy św. o godz. 6:30.
  5. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można zabrać ze sobą nowy numer naszej parafialnej gazety „Znak Zwycięstwa”. Zachęcamy również do zakupu książki pt. „Przeżyć by żyć”. Koszt książki 20 zł, do nabycia w zakrystii.
  6. W tym roku ponownie jest możliwość zakupienia kalendarzy parafialnych na rok 2019. Zostały zaprojektowane przez ministrantów z naszej parafii z logiem Ministranci 2.0 – które jest oficjalnym tytułem roku formacji liturgicznej. Koszt 10 zł.
  7. W tą niedzielę odbędzie się przyjęcie nowych ministrantów do Służby Ołtarza na Mszy o godzinie 11.00.
  8. W imieniu parafii św. Maksymiliana w Tczewie, zapraszamy koncert kolęd zespołu „Gang Marcela” i Emilii Kalinowskiej w sobotę po świętach 29 grudnia o godz. 16.00.
  9. Do naszej parafii dotarło już Betlejemskie Światło Pokoju, które każdego roku zapalane jest w Betlejem i transportowane przez harcerzy i skautów do niemalże wszystkich krajów Europy. Zachęcamy by przyjść z lampionem na jutrzejsze roraty o godzinie 6:00 lub na pasterki w naszej parafii i zabrać do domu to światło, by od niego zapalić domowe świece na czas świąt.
  10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Władysławę Gurzyńską i Gertrudę Kacprzyk. Wieczny odpoczynek…
  11. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.

Dodany przez Parafia