1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania.
 2. Zapraszamy na Drogi krzyżowej w piątki:

– w kaplicy na cmentarzu o godz. 16:00

– dla dzieci w Farze o godz. 17:00 w sposób szczególny zapraszamy dzieci przygotowujące się do I komunii św. wraz z rodzinami.

– dla dorosłych w Farze o godz. 18:00

– dla młodzieży w kościele szkolnym o godz. 20:00. Na tę drogę w sposób szczególny zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz rodzinami. Spotkanie to odbędzie się w ramach Młodzieżowego Trzeciego Piątku Miesiąca. Usłyszymy świadectwo i wspólnie uwielbimy Boga modlitwą oraz śpiewem.

 1. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 16:00.
 2. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczmy naszą modlitwą.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer diecezjalnego czasopisma „Pielgrzym” i książka pt. „Nadchodzi poranek”.
 4. W tym tygodniu rozpoczną się próby dzieci I komunijnych. Serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę: szkołę nr 10 na godz. 9:00, szkołę nr 5, Fontannę marzeń na godz. 11:00. Miejscem spotkania jest kościół szkolny.
 5. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka na rzecz polskich misjonarzy „Ad Gentes”. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 6. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na WSD w Pelplinie.
 7. Za tydzień rozpoczniemy nasze wielkopostne rekolekcje.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszach św. wystąpi duet muzyki religijnej „Sanctus”. Są to absolwenci Akademii muzycznej im. Czajkowskiego w Moskwie.
 9. Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Tczewie serdecznie zapraszają w dniu 14 marca w godz. 16:00 – 17:30 na dzień otwarty.
 10. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie w sobotę 23 marca br. Zapraszamy szczególnie pary małżeńskie pragnące modlić się o potomstwo oraz wszystkich podejmujących Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zapisy w biurze parafialnym oraz u ks. Marka Łangowskiego. Koszt 35 zł.
 11. Osoby planujące zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapraszamy na „Weekend dla narzeczonych z lekcją tańca”. Do wyboru są dwa terminy 5-7 kwietnia oraz 10-12 maja 2019. Weekend kończy się wystawieniem zaświadczenia, tzw. Kursu przedmałżeńskiego. Szczegóły na plakacie, zapisy na stronie www.ewangelizacjapelplin.pl.
 12. Zapraszamy również na wieczory dla małżonków, które są spotkaniem małżonków w dialogu. Organizowane są one w każdy trzeci wtorek miesiąca o godz. 19:15 w salkach parafii św. Józefa w Tczewie.
 13. W najbliższy czwartek zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Po Mszy św. egzorcyzm soli, wody i oleju, które przynosimy ze sobą.
 14. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Stanisława Kuchtę, Eugeniusza Gołąbiewskiego, Krystynę Wołoszyk, Herberta Stawickiego, Krystynę Adamowicz, Mirosława Szymańskiego oraz Teresę Rogowską. Wieczny odpoczynek…
 15. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.

Dodany przez Parafia