Nie szukaj usprawiedliwienia… dla dobra nieczynienia

Kochani Parafianie!
Już za 3 tygodnie będziemy obchodzić Uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa a tydzień później Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Nasuwa się pytanie jak to jest z naszym miłosierdziem? Niejako na półmetku Wielkiego Postu przypominamy o jakże istotnych, a często zapominanych praktykach tego okresu liturgicznego , jakimi są modlitwa, post i jałmużna. Jako, że modlitwa towarzyszyć powinna nam na co dzień , tak już post oraz związana z nim jałmużna to elementy niecodzienne, które w dobie konsumpcjonizmu często są pomijane, czy wręcz ignorowane.

Zachęcamy do głębszego zastanowienia się jak wielki dar miłości możemy ofiarować, jeżeli podejmiemy ofiarę chociażby jednodniowego postu jakościowego tj. o chlebie i wodzie , a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przekażemy głodującym. Tak , tak głodującym …  Zapewne większość z nas nie zdaje sobie sprawę , że na świecie średnio co 3 sekundy z głodu umiera jedna osoba …. co daje około 30 tysięcy osób dziennie ! W ciągu dwóch dni umiera z głodu równowartość liczby mieszkańców naszego miasta… Czyż to nie jest powód do ogromnego smutku ? Zdecydowanie tak!    Ale jest na to rada.   Działanie!

Każdy z nas może, a raczej powinien, dokonać tego do czego zaprasza nas Pan Jezus słowami Ewangelii: „To wam przykazuję abyście się wzajemnie miłowali” J,15,17 „Wy dajcie im jeść”   Mt,14,16 „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili ” Mt,25,40 „Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego” Mk 12,31 Katechizm Kościoła Katolickiego przypomina nam obowiązki chrześcijanina tj. uczynki miłosierdzia , gdzie pierwszy z nich względem ciała to: „Głodnych nakarmić”

Wspomniany post jakościowy ( o chlebie i wodzie, czy też herbacie ) umożliwiający normalne funkcjonowanie w szkole czy pracy, bez narażania się na omdlenie , daje nam możliwość ofiarowania wsparcia finansowego dla cierpiących głód.. i co ciekawe nie uszczuplając naszego portfela. Po prostu przekazujemy to co oszczędzamy odmawiając sobie komfortu konsumpcyjnego na choćby jeden dzień Wielkiego Postu.

Ile oszczędzić możemy? Łatwo to obliczyć. Niech każdy zastanowi się i policzy jaka jest wartość codziennych trzech a może i więcej posiłków … i równowartość ofiaruje na nasze wspólne parafialne dzieło – jałmużnę wielkopostną 2019 r.

Nie podajemy tu konkretnych uśrednionych kwot np. 15 złotych /na osobę… licząc jednakże na szerokie otwarcie serc naszych parafian. Okazja do składania ofiar będzie podczas piątej i szóstej niedzieli Postu oraz podczas Wielkiego Tygodnia do skarbony. Dodatkowo będzie możliwość przekazania jałmużny w biurze parafialnym.
W niedzielę Bożego Miłosierdzia ogłosimy wartość zebranej kwoty i przekażemy ją polskim misjonarzom zajmującym się dożywianiem mieszkańców Rwandy i Kongo.
Na marginesie pragniemy poinformować, że w Rwandzie połowa mieszkańców jada tylko jeden posiłek w ciągu dnia , którym najczęściej jest przygotowywana wieczorem, gotowana fasola…

Droga Siostro, drogi Bracie w Chrystusie…

„NIE SZUKAJ USPRAWIEDLIWIENIA … DLA DOBRA NIECZYNIENIA”

                                                                                                                                                Amen!

https://triuno.pl/home/misje/rwanda/

Dodany przez Parafia