Idźcie i głoście Ewangelię – To już 15 lat !!!

27 kwietnia to data, która na długo pozostanie w naszych sercach i naszej pamięci. Tego dnia obchodziliśmy XV-lecie istnienia Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Ecclesia III, która od początku działa przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie.
Świętowanie zaczęliśmy od uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył prałat ks. Piotr Wysga. Słowo wygłosił nasz opiekun, ks. Piotr. Usłyszeliśmy, że Chrystus jest pełnią naszej radości, to On daje nam moc do tego, aby czynić wielki cuda i znaki oraz, aby być autentycznym świadkiem Chrystusa Zmartwychwstałego. Chrystus zachęca nas do radosnego głoszenia Ewangelii ” Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu”. Posyła nas do każdego człowieka, nie ma względu na osoby. Zostały również przytoczone słowa papieża Franciszka, że potrzeba nam zejść z kanapy, ubrać wygodne buty, by iść i głosić dobrą nowinę. Świat potrzebuje ludzi, którzy w swoim sercu, radością Ducha Świętego, będą otwierać się na działanie tego Ducha i z radością przekazywać Go tym, którzy bardziej tego potrzebują.
Po Mszy udaliśmy się do sali w Zespole Szkół Katolickich, gdzie wysłuchaliśmy konferencji o miłosierdziu, którą wygłosił do nas kanonik honorowy Kapituły Katedralnej Pelplińskiej – ks. Ireneusz Kalf. Dowiedzieliśmy się, że Dobry Bóg pragnie, aby wszyscy ludzie na całym świecie poznali nie tylko Jego sprawiedliwość, ale przede wszystkim – Jego miłosierdzie. Kiedy człowiek poznaje życzliwość, dobroć i miłosierdzie Boga, wtedy idzie do Niego z ufnością. W Nim znajduje Ojca, który kocha, przebacza, umacnia w walce z grzechem i pomaga Swoją wszechmocą osiągnąć wieczne zbawienie.
Po konferencji przyszedł czas na wspólne ucztowanie. Był również moment na życzenia, podziękowania, a przede wszystkim wspomnienia, których jest wiele.
Chcielibyśmy Wam szczególnie podziękować za dzisiejszą obecność, każde dobre Słowo, modlitwę. Dziękujemy pasterzom, którzy przez te 15 lat opiekowali się naszą wspólnotą i zaszczycili nas dzisiaj swoją obecnością, radując tym nasze serca i naszego ducha. Przede wszystkim największe podziękowania należą się Dobremu Bogu za to, że dzięki Niemu trwamy i jesteśmy.

Agnieszka Guz

Dodany przez Parafia