Kolejny rocznik absolwentów opuścił mury „Katolika”

26 kwietnia podczas akademii pożegnaliśmy kolejny Rocznik absolwentów Uniwersyteckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego. Dzień wcześniej w tczewskiej Farze odbyła się uroczysta Msza św., którą odprawił ks. Krzysztof Niemczyk, dyrektor szkoły. Uczniowie, nauczyciele i rodzice wspólnie modlili się w intencji pomyślnie zdanej matury i przyszłych wyborów najstarszych uczniów Katolika.
Mottem przewodnim uroczystości były słowa św. Jana Pawła II: „Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie”.
O godz. 10.30 na auli Centrum Kultury i Sztuki zebrała się cała społeczność szkolna, zaproszeni goście oraz rodzice tegorocznych absolwentów liceum. Tradycyjnie wręczono nagrody uczniom, którzy uzyskali świadectwo z czerwonym paskiem, osiągali sukcesy w konkursach przedmiotowych i sportowe oraz wyróżniali się w działaniach na rzecz szkoły czy prowadzili działalność społeczną. Dyrektor ks. Krzysztof Niemczyk podziękował rodzicom absolwentów, którzy,  nie szczędząc swojego wolnego czasu, wspierali nauczycieli i dyrekcję w ich pracy na rzecz rozwoju młodzieży.
Pełne ciepła i nostalgii słowa skierowali do pedagogów przedstawiciele Rocznika III. Przypomnieli pierwsze chwile spędzone w szkole, wspominali czas spędzony z kolegami i nauczycielami oraz złożyli dyrekcji, tutorom oraz innym pracownikom szkoły serdeczne podziękowania za trzy lata ciężkiej pracy oraz opieki nad uczniami. Tradycyjnie pożegnano byłe już klasy III programem artystycznym przygotowanym przez uczniów rocznika młodszego, podczas którego wręczono „Krzysztofy”.
Mamy nadzieję, że ta cenna nauka przekazana naszym absolwentom pomoże im w przyszłym, dorosłym życiu. I oczywiście  życzymy wszystkim abiturientom połamania piór na maturze!

Dodany przez Parafia