1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.
 2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary,
  a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.
 3. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Nabożeństwa dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. Dla dorosłych codziennie po wieczornej Mszy św., w kaplicy na cmentarzu od poniedziałku do piątku o godz. 16:00. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące.
 4. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W I sobotę miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7:30 i 18:00.
 5. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przed godz. 9:30 zapraszamy na wspólne śpiewanie godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 6. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne.
 7. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć swój Dar serca.
 8. Można jeszcze nabyć książkę pod tytułem „Bóg urodził się na wschodzie” w cenie 10 zł.
 9. W naszej wspólnocie witamy dzisiaj kleryka Nazara Zuzak z Ukrainy. Nazar jest akolitą i będzie odbywał w naszej parafii praktykę. Życzymy wielu łask Bożych na czas pobytu w Tczewie.
 10. WSD w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej naszej parafii oraz udzielane przez księży.
 11. Młodzież II roku formacji trwa na modlitwie Nowenną do Ducha Świętego przed bierzmowaniem. Sakramentu bierzmowania w najbliższą środę o godz. 18:00 udzieli Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna.
 12. Dziękujemy wszystkim, którzy w dniu wczorajszym pomogli w przeprowadzeniu gry terenowej dla kandydatów I roku pt. „Poznaj swoją Parafię”.
 13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Cyrylę Wysocką, Zofię Tomczyk, Bogdana Mindt we wtorek odbędzie się pogrzeb śp. Teodora Lewandowskiego. Wieczny odpoczynek…
 14. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

Dodany przez Parafia