1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

2. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Tradycyjnie procesja przejdzie ulicami: Kościelną, Plac Hallera, Krótką, Dąbrowskiego, Kościuszki, Stefana Kardynała Wyszyńskiego do Fary. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 11:00, po której wyruszy procesja.

3. Dzieci chętne do sypania kwiatków w Boże Ciało zapraszamy na spotkanie przy Farze
w poniedziałek 17 czerwca na godz. 17:30.

4. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie po Mszy św. o godz. 18:30.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj jest nowy numer „Pielgrzyma” a także nowy numer naszej parafialnej gazety „Znak Zwycięstwa”. Można nabyć książkę pt. „W ramionach Ojca” w cenie 10 zł.

7. Już niedługo rozpocznie się sezon na wakacyjne wyjazdy. Wielu pielgrzymów i turystów przybywa także do naszej fary. Każdy z nas z wakacyjnego wyjazdu przywozi jakąś pamiątkę. Chcemy, aby pamiętano również o naszej pięknej Farze i parafii, dlatego dzisiaj po Mszy św. będzie można nabyć magnes na lodówkę z Farą i kościołem szkolnym w tle w cenie 10 zł. Dla turystów i pielgrzymów takie magnesy będą dostępne w zakrystii fary i w kancelarii parafialnej.

8. Dzieci i młodzież wraz z rodzinami zapraszamy na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego we wtorek na godz. 18:30.

9. Za tydzień po Mszach św. będzie zbiórka dla kleryka Nazara jako wyraz naszej wdzięczności za jago posługę w naszej parafii.

10. Za tydzień kolekta na budujące się kościoły w naszej diecezji.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Wiesława Kamińskiego, Kazimierza Sylwestrowicza, Arkadiusza Daniela-Bochenka, Helenę Śliwińską, Karola Tarczyńskiego
i Ryszarda Fabich. Wieczny odpoczynek…

12. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.

Dodany przez Parafia